4 zásady péče o koberce

  • 2014-11-16
  • 0
  • Nábytek Elegance

Koberce již od nepaměti tvoří základní prvek vzhledu každého interiéru. Ať už se jedná o domácnost, nebo komerční prostory, všude tam koberec dlouhodobě plní praktickou i estetickou funkci. Tento požadavek však může splnit pouze v případě, že mu dopřejeme péči zaručující zachování vzhledových vlastností a také prodlouží jejich životnost.

Ochrana především

Prostory se zvýšeným provozem, tedy předsíně nebo též okolí vstupu do pokoje, jsou pro koberce skutečnou první linií. V těchto místech na vlas koberce působí nejen tlak, který způsobuje jeho zploštění, ale i další chemické a mechanické vlivy. Malé kamínky ulpělé v podrážkách bot obrušují povrch. V díle zkázy dále pokračují voda, sůl a bláto přinesené zvenčí. Chraňte tato exponovaná místa pomocí vnějších a vnitřních rohožek, rohoží a běhounů. Tito pomocníci budou náporům lépe vzdorovat a navíc si tím usnadníte úklid, jelikož je snadno vyklepete či vyměníte.

Vysavač – přítel koberců

Někteří prodejci koberců v poslední době rozšiřují svůj sortiment také o spolehlivé a kvalitní vysavače. Jedná se totiž o logické spojení, jelikož jeden bez druhého zkrátka nemohou existovat. Pravidelné vysávání koberce čistí a svou péči dostanou i vlákna, která se tak mohou napřímit. Čím menší bude přítomnost prachu, tím lépe bude koberec vypadat, nehledě na doprovodný efekt na Vaše zdraví. Neudržovaný koberec se stává domovem roztočů, o které rozhodně nestojíme.

Koberec bez poskvrny

Není nic snazšího než si na koberci způsobit nechtěnou skvrnu. Stačí chvilka nepozornosti, malá nešikovnost při manipulaci s nápoji nebo jídlem a problém je na světě. Takovou nehodu byste měli řešit pokud možno okamžitě. Skvrnám nesmíte dát šanci zaschnout. Ve většině případů stačí hadřík namočený ve vodě, kterým zasažené místo „natupujeme“, tzn. působíme kolmo na skvrnu. Pokud budete místo třít tam a zpátky, skvrnu tím jen rozšíříte a narušíte kobercové vlákno. Jestli prostá voda nezabere, budete se muset poohlédnout po speciálních prostředcích na koberce. Jednoduše postupujete podle návodu a nepříjemnost se jistě brzy vyřeší.

Extra tip: Skvrnu od červeného vína okamžitě posypte solí a odsajte papírovou utěrkou. Případně místo pokapejte šťávou z citronu.

Zavolejte odborníky

I na první pohled vybledlý koberec ještě může dostat druhou šanci. V současnosti existuje mnoho odborných firem, které na objednávku provedou tzv. extrakční čištění. Pomocí speciálního přístroje – vysavače se pod tlakem do koberce vstřikuje čisticí prostředek, který rozpouští nečistoty. Vše se vzápětí z vláken koberce vysaje pomocí hlavice s rotačním kartáčem. Výsledkem procedury je viditelné oživení barvy a rozdíl poznáte, i když se po vyspraveném koberci projdete.

Použité zdroje:

http://www.nestcarpets.com/five-carpet-maintenance-tips.php

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/20068-cisteni-kobercu-tohle-zabere

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/35757-jak-vycistit-skvrny-na-koberci-zn-bez-chemie

http://www.cisteni-kobercu-sedacek.cz/Metoda-Cisteni-Kobercu.aspx

 

 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
467
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter