5 zaručených rad pro pěstování bylinek

  • 2015-04-13
  • 0
  • Nábytek Elegance
5 zaručených rad pro pěstování bylinek

Ačkoli dnes bylinky koupíte na každém kroku, není vůbec od věci si je vypěstovat doma. Po ruce tak budete mít vždy čerstvé a voňavé rostlinky, které navíc dodají během růstu vašemu interiéru příjemný estetický prvek. Na své si tedy přijdou různé smysly.

Jak správně pěstovat bylinky?

Do moderní kuchyně patří nejen kvalitní vybavení, ale také zdravé přísady pro přípravu pokrmů. V žádném případě se tedy neobejdete bez čerstvých bylinek. Pokud si je ovšem chcete sami vypěstovat, pamatujte, že tyto rostlinky potřebují náležitou pozornost. Bylinky se přitom dají pěstovat téměř všude, tedy na zahradě, na balkoně i za oknem.

  • V čem bylinky pěstovat? Ideální jsou keramické květináče. K předpěstovávání bylinek je nicméně vhodné použít mini skleník, který si můžete sami vyrobit anebo pořídit v některém z obchodů.

  • Vhodný půdní substrát. Při pěstování bylinek hraje půdní substrát zásadní roli. Rozhodně je neumisťujte do těžké zeminy, jelikož by mohly mít problém s vyklíčením. To lze řešit buď přidáním písku, anebo zakoupením speciálního substrátu, který je určen na výsev a předpěstování bylinek.

  • Čerstvá semena. Hlavním důvodem, proč pěstovat bylinky, jsou čerstvé přísady při vaření. Čerstvost semen je navíc důležitá již na počátku celého procesu, neboť pak máte vyšší šance na úspěch.

  • Výsev bylinek. Tyto rostlinky byste neměli sázet moc hluboko (cca 0,5 cm pod hlínu) ani příliš blízko sebe (0,5 až 1 cm), protože potřebují prostor (nicméně je lze pěstovat v jedné větší nádobě třeba se zeleninou).

  • Správné zalévání. Po zasazení je nejprve nutné používat pouze rozstřikovač. Až dojde k vyklíčení, je možné seshora kropit pár kapkami vody. Teprve poté, co je bylinka dostatečně vzrostlá, můžete zalévat do misky. V této fázi již navíc můžete přesadit bylinky na jiné místo.   

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
552
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter