Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

5 zaručených rad pro pěstování bylinek

Ačkoli dnes bylinky koupíte na každém kroku, není vůbec od věci si je vypěstovat doma. Po ruce tak budete mít vždy čerstvé a voňavé rostlinky, které navíc dodají během růstu vašemu interiéru příjemný estetický prvek. Na své si tedy přijdou různé smysly.

Jak správně pěstovat bylinky?

Do moderní kuchyně patří nejen kvalitní vybavení, ale také zdravé přísady pro přípravu pokrmů. V žádném případě se tedy neobejdete bez čerstvých bylinek. Pokud si je ovšem chcete sami vypěstovat, pamatujte, že tyto rostlinky potřebují náležitou pozornost. Bylinky se přitom dají pěstovat téměř všude, tedy na zahradě, na balkoně i za oknem.

  • V čem bylinky pěstovat? Ideální jsou keramické květináče. K předpěstovávání bylinek je nicméně vhodné použít mini skleník, který si můžete sami vyrobit anebo pořídit v některém z obchodů.

  • Vhodný půdní substrát. Při pěstování bylinek hraje půdní substrát zásadní roli. Rozhodně je neumisťujte do těžké zeminy, jelikož by mohly mít problém s vyklíčením. To lze řešit buď přidáním písku, anebo zakoupením speciálního substrátu, který je určen na výsev a předpěstování bylinek.

  • Čerstvá semena. Hlavním důvodem, proč pěstovat bylinky, jsou čerstvé přísady při vaření. Čerstvost semen je navíc důležitá již na počátku celého procesu, neboť pak máte vyšší šance na úspěch.

  • Výsev bylinek. Tyto rostlinky byste neměli sázet moc hluboko (cca 0,5 cm pod hlínu) ani příliš blízko sebe (0,5 až 1 cm), protože potřebují prostor (nicméně je lze pěstovat v jedné větší nádobě třeba se zeleninou).

  • Správné zalévání. Po zasazení je nejprve nutné používat pouze rozstřikovač. Až dojde k vyklíčení, je možné seshora kropit pár kapkami vody. Teprve poté, co je bylinka dostatečně vzrostlá, můžete zalévat do misky. V této fázi již navíc můžete přesadit bylinky na jiné místo.   

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen