Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

5 způsobů, jak v malém bytě získat více místa

Ne všichni mají to štěstí, že mohou bydlet ve velkém domě nebo alespoň bytě a valná část českých rodin se musí spokojit s bytem 2+1 o rozloze v průměru 50 m2.. A nekončící boj o každý centimetr v podobném prostoru mnohdy svádí i rodiny s různě starými dětmi. Byt s minimální podlahovou plochou však nemusí působit stísněně. My pro vás máme hned 5 způsobů, jak byt provzdušnit a alespoň opticky získat více místa.

1.Všechno nepotřebné musí z bytu pryč

Bydlíte-li v malém bytě, měli byste se v první řadě naučit ctít základní pravidlo, podle něhož se zbavíte všeho, co nutně nepotřebujete. Je to jednodušší, než by se zdálo. Vše, co jste neměli zhruba rok v ruce, nemá v bytě co dělat. Spousta českých bytů a domů má v tomto ohledu velké rezervy a je velmi pravděpodobné, že ani vy nebude vybočovat z průměru. Zkuste si udělat volný víkend, projít byt a možná budete sami překvapeni, jací jste vy nebo vaši blízcí sběrači.

Věci, kterých se nechcete zbavit, ale nutně je nepotřebujete po ruce, ukliďte do sklepa nebo na půdu, pokud ji máte k dispozici. V opačném případě použitelné věci prodejte nebo rozdejte a zbytek nemilosrdně vyhoďte. I když vám to bude možná nejdřív líto, uvidíte že se vám nakonec uleví.

2. Používejte multifunkční nábytek

Žádoucí centimetry navíc můžete získat, pokud svůj byt vybavíte multifunkčním nábytkem. První věcí, kterou byste měli zvážit je kvalitní rozkládací pohovky ve vašem obývacím pokoji. A to i v případě, že na ní nehodláte trvale spát. Ale jistě i k vám čas od čas zavítá nějaká návštěva, která se zdrží přes noc. Investujete-li do kvalitního rozkládacího nábytku, zbavíte se noční můry, že kvůli déletrvající návštěvě tchýně budete muset spát na zemi.

Pečlivě vybírejte také konferenční stolek a sáhněte po kousku nábytku, který má prostor ke skladování věcí. Spodní polici stolu můžete vybavit například proutěnými koši nebo hezkými krabicemi a hned máte další prostor.

Rozkládací nábytek si pořiďte také do kuchyně, základem miniaturní kuchyně by měl být kvalitní rozkládací stůl doplněný o skládací židle.

3. Využijte prostor ve výškách

Lidé v malých bytech velmi často lamentují na nedostatek prostoru přitom nevyužívají všechny možnosti, které jim malý byt nabízí. Třeba prostor nad vchodovými dveřmi se může, při troše šikovnosti, stát ideálním místem pro uložení sezónních věcí. Stačí koupit nové hezké police nebo skříňku, která bude nad dveře pasovat.

V malém bytě se vůbec nebojte využívat zdi a vybírejte nábytek, který můžete pověsit na zeď. Čím míň toho bude na zemi, tím více se alespoň na první pohled opticky zvětší plocha bytu a v neposlední řadě si usnadníte úklid.

4. Sjednoťte podlahy

Pokud budete chtít vzít změny vašeho bytu do slova a do písmene od podlahy, vybírejte velmi pečlivě a i ideálním případě si do celého bytu pořiďte jednotnou podlahu. Ta prostor provzdušní a váš byt bude alespoň opticky působit větší. Vybírejte mezi světlejšími barvami, které jsou sice náročnější na úklid, ale oproti tmavým kolegyním nepůsobí stísněným dojmem. Vyjma menších kusových koberců se vyhýbejte také velkým vzorům na kobercích.

5. Neplýtvejte barvami

A když už jsme u těch barev, myslete na to, že méně je více a o barvách v malém prostrou to platí dvojnásob. Některé doborníci z oblasti bytového designu dokonce radí, že v malém bytě by se neměli vyskytovat více než tři barvy. Na druhou stranu ne, vždy, zejména pokud v bytě bydlí děti, je toto pravidlo proveditelné. V každém případě však raději, stejně jako u podlah, volte světlejší odstíny. Tmavé barvy a malý prostor nejsou zrovna přátelé.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen