Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

7 způsobů, jak zútulnit kuchyň s minimálními náklady

Kuchyň je ve většině českých domácnostech hlavní tepnou celého bytu nebo domu a každý určitě touží po tom, aby jeho kuchyně byla útulným místem, kde se budou cítit všichni dobře. Zařídit si však kuchyň tak, aby byla nejen funkční, ale také krásná a odpovídala přesně našim představám, je finančně náročné a velmi často nad možnosti majitele domů. Jiní se zase do kompletní rekonstrukce kuchyně nechtějí pouštět třeba z důvodu, že byt není jejich.

Naštěstí lze vytvořit z kuchyně velice útulné místo jen při troše šikovnosti a s minimálním rozpočtem. My jsme pro vás dali dohromady sedm způsobů, jak svou kuchyň zútulnit a nezruinovat přitom rodinný rozpočet.

Vsaďte na správné osvětlení

Výběrem vhodných svítidel můžete téměř zázračně manipulovat s prostorem. Jeho dispozice se samozřejmě nezmění, ale celkový dojem rozhodně ano. V moderních kuchyních by neměly chybět led světla, která jsou velmi úsporná, vydrží řadu let a poskytují dostatek světla. K tomu, abyste se v kuchyni cítitli pohodlně vám však jedno centrální osvětlení nebude stačit a dobře uděláte, pokud jej doplníte několika dalšími menšími lampičkami. Máte-li prosklené skříňky můžete malá, k tomuto účelu určená světla umístit přímo do skříněk. Dostatek světla na pracovní ploše pak získáte díky světlům umístěným na spodní straně horních skříněk.

Osvětlení by nemělo chybět ani nad jídelním stolem. To musí být umístěno tak, aby nikomu nepřekáželo a dobře jste viděli na své spolustolovníky.

Zrenovujte kuchyňskou linku

Velký vliv na dojem z celé kuchyně má samozřejmě kuchyňská linka. Jestliže ta vaše neodpovídá vašim představám, ale z jakéhokoliv důvodu nechcete utrácet za novou, pusťte se do renovace té stávající. Někdy stačí pár set korun a i kuchyň, která něco pamatuje, může být opět krásná. Někdy stačí natřít kuchyňská dvířka nebo je přelepit samolepící tapetou, kterou seženete v mnoha dekorech v každém hobby marketu.

Za zváženou stojí také výměna pracovní desky, zvláště v případě, že už ta vaše má nejlepší roky dávno za sebou. V obchodě vám ji nařežeou přesně na míru a za mírný poplatek vyříznou i prostor pro dřez.

Vymalujte zdi

Zútulnit kuchyň můžete také pomocí barev na zdi. Pokud jste konzervativní a kuchyň jste vždy malovali jen na bílo, zkuste tentokrát sáhnout po nějakém elegantnějším odstínu. Úplně jiný pocit z vlastní kuchyně budete mít, pokud si stěny vymalujete barvou bílé kávy nebo použijete světle broskvový tón. Efekt můžete umocnit také speciálními samolepkami, jejichž obliba v poslední době roste.

Nezapomínejte na textil

Kuchyň musí být v první řadě účelná a velký koberec není tím správným řešením, ale rozhodně nic nezkazíte, pokud k jídelnímu stolu a klidně i ke kuchyňské lince umístíte několik menších koberců, které lze snadno vyprat.

Skvělou službu udělají také nové potahy nebo sedáky na židlích, ladící záclony a ubrusy na stole. Velký ubrus doplňte barevně sladěným prostíráním.

 

 

 

Kupte nové kořenky

Za pár desítek korun můžete nakoupit také nové kořenky a dózy na potraviny, které nemusíte schovávat někde ve spíži, ale s klidným svědomím je vystavte na otevřených policích. Vaše kuchyň bude vypadat útulněji a potraviny déle vydrží a ochráníte je před možnými škůdci.

Zasaďte bylinky

Jestliže domov dělají pokojové květiny, tak kuchyni bylinky. Jsou nenáročné na pěstování, okno s bylinkovým truhlíkem vypadá útulně a navíc získáte úžasnou přísadu do svého jídla. Využít můžete i starší hrnečky, pro které jinak nemáte žádné využití, jen je vám líto je vyhodit. Zkuste jim dát druhou šanci a zasaďte do nich mátu, bazalku, pažitku nebo rozmarýn.

Pusťte se do gruntování

Poslední způsob, jak zútulnit vaši kuchyni, nic nestojí. Pouze trochu vlastních sil a energie. Pokud opravdu toužíte po útulné kuchyni, začněte pořádným úklidem. Vyhoďte vše nepotřebné, proberte potraviny. Vyleštěte kuchyňská okna, vyperte všechny textilie a nezapomeňte vycídit dřez a vodovodní baterii. Uvidíte, že vaše kuchyň ihned dostane jiný rozměr.

 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen