Aby vás vlhkost nezaskočila, aneb vybíráme koupelnový nábytek

  • 2014-08-24
  • 0
  • Nábytek Elegance

Nevzhledná kopa prádla u automatické pračky, na umyvadlech odložené zubní kartáčky, zubní pasty, kulma, fén či řasenka. Kolem sprchového koutu a vany se zase povalují pěny do koupele, sprchová mýdla, šampony a kondicionéry. Mezi tím vším nalezneme pod umyvadlem mnoho čistících prostředků, vlhkých ručníků a utěrek.

To není pohled do zanedbané koupelny. To je častokrát běžná realita našich domácností, našich koupelen. Přestože malé rozměry a někdy ne zrovna ideální dispozice nedovolují přestavět koupelny, tak jak bychom si přáli, jde i v těchto místnostech vybudovat dokonalé čisté a funkční zázemí. Ovšem měli bychom si dát pozor na hned několik aspektů.

 

Povrchové nátěry, pásky a silikon zabraňují vniknutí vlhkosti

I když to pro někoho může znít komicky, měli bychom vybírat nábytek, který je určený právě do koupelny. Přestože se nám třeba líbí komoda, která by svou funkci splnila stejně dobře v kuchyni, jako v koupelně, není to tak úplná pravda. Nábytek do koupelny se vyznačuje tím, že zabrání vstřebávaní vlhkosti a následnému nabobtnávání. Hrany koupelnového nábytku jsou často překryty páskou, náchylnější části nábytku nebo obnažené hrany se musí chránit silikonem.

V malých koupelnách využijete prostoru pod zavěšeným umyvadlem, pod které se hodí instalace uzavřené skříňky. Volit systémy uzavřených skříněk je nejenže estetické, nýbrž také praktické. V koupelně nalezneme mnoho věcí a přípravků, kterým vlhkost rozhodně nedělá dobře. Takovým příkladem jsou třeba ručníky, osušky a župany. V otevřených regálech tento textil snadno zvlhne. Jste-li zvyklí na jejich skladování v koupelně, dejte je raději do uzavřených skříněk.

 

Make-up a neuzavřenou kosmetiku raději z koupelny přestěhujte

Vysoká vlhkost má mnohdy za následek i vznik bakterií a plísní. Neuzavřené tuby a krabičky od nejrůznějších krémů, make-upů a kosmetických přípravků proto mnohem rychleji podléhají zkáze. Rozhodně je tedy lepší, přemístit je do jiných místností.

Ideálním příkladem toho, že návrháři myslí při svých realizacích na specifické potřeby, je například speciální kování, dodávané do koupelnových skříní. Takovéto kování, vyrobené ideálně z nerezavějící oceli, ani po dlouhé době nezkoroduje a nevrže. V poslední době se v koupelnách používá tzv. levitující nábytek, který je ukotven na stěnách koupelny. Tyto sestavy poskytují ochranu proti vniku vlhkosti a pomáhají také při snadnější údržbě koupelny.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
458
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter