Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Aby vás vlhkost nezaskočila, aneb vybíráme koupelnový nábytek

Nevzhledná kopa prádla u automatické pračky, na umyvadlech odložené zubní kartáčky, zubní pasty, kulma, fén či řasenka. Kolem sprchového koutu a vany se zase povalují pěny do koupele, sprchová mýdla, šampony a kondicionéry. Mezi tím vším nalezneme pod umyvadlem mnoho čistících prostředků, vlhkých ručníků a utěrek.

To není pohled do zanedbané koupelny. To je častokrát běžná realita našich domácností, našich koupelen. Přestože malé rozměry a někdy ne zrovna ideální dispozice nedovolují přestavět koupelny, tak jak bychom si přáli, jde i v těchto místnostech vybudovat dokonalé čisté a funkční zázemí. Ovšem měli bychom si dát pozor na hned několik aspektů.

 

Povrchové nátěry, pásky a silikon zabraňují vniknutí vlhkosti

I když to pro někoho může znít komicky, měli bychom vybírat nábytek, který je určený právě do koupelny. Přestože se nám třeba líbí komoda, která by svou funkci splnila stejně dobře v kuchyni, jako v koupelně, není to tak úplná pravda. Nábytek do koupelny se vyznačuje tím, že zabrání vstřebávaní vlhkosti a následnému nabobtnávání. Hrany koupelnového nábytku jsou často překryty páskou, náchylnější části nábytku nebo obnažené hrany se musí chránit silikonem.

V malých koupelnách využijete prostoru pod zavěšeným umyvadlem, pod které se hodí instalace uzavřené skříňky. Volit systémy uzavřených skříněk je nejenže estetické, nýbrž také praktické. V koupelně nalezneme mnoho věcí a přípravků, kterým vlhkost rozhodně nedělá dobře. Takovým příkladem jsou třeba ručníky, osušky a župany. V otevřených regálech tento textil snadno zvlhne. Jste-li zvyklí na jejich skladování v koupelně, dejte je raději do uzavřených skříněk.

 

Make-up a neuzavřenou kosmetiku raději z koupelny přestěhujte

Vysoká vlhkost má mnohdy za následek i vznik bakterií a plísní. Neuzavřené tuby a krabičky od nejrůznějších krémů, make-upů a kosmetických přípravků proto mnohem rychleji podléhají zkáze. Rozhodně je tedy lepší, přemístit je do jiných místností.

Ideálním příkladem toho, že návrháři myslí při svých realizacích na specifické potřeby, je například speciální kování, dodávané do koupelnových skříní. Takovéto kování, vyrobené ideálně z nerezavějící oceli, ani po dlouhé době nezkoroduje a nevrže. V poslední době se v koupelnách používá tzv. levitující nábytek, který je ukotven na stěnách koupelny. Tyto sestavy poskytují ochranu proti vniku vlhkosti a pomáhají také při snadnější údržbě koupelny.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen