Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Advent se blíží – vyrobte si krásný a moderní adventní věnec

Ačkoliv se jistě mnohým z vás zdá, že svátky klidu a míru tu byly nedávno, blížící se Advent nám dává najevo, že za chvíli jsou tu opět. V tomto období jistě na vašem stole nesmí chybět krásný adventní věnec. Zkuste jej pro jednou nekupovat, ale vyrobit si věnec přesně dle svých představ.

Klasika z jehličí i moderní materiály

 

Základem každého věnce je kruh ze slámy, či polystyrenu. Ten se dá koupit většinou v květinářství, či papírnictví a od podzimu bývá často k dostání i v mnoha marketech. Potom budete potřebovat větvičky nejrůznějších jehličnanů, silnou nit, či tenký drátek. Postupujeme tak, že větvičky postupně přikládáme na věnec a přichytíme nití, čí drátkem. Snažte se konce větviček překrýt špičkami další řady větviček. Můžete kombinovat několik druhů jehličnanů, nebo si zvolit pouze jeden. Abyste základ věnce trochu oživili, můžete přidat i větvičky některých listnatých stromů, jako je například buxus, cesmína, či mahonie.

Pusťe se do adventního zdobení

 

Když se dostaneme k samotnému zdobení, je ideální mít k ruce tavnou pistoli, se kterou se dají různé komponenty přilepit opravdu snadno a skvěle drží. Nejlépe je ke zdobení využít přírodní materiály, jako jsou šišky, šípek, oříšky, celá skořice, badyán, sušené plátky citrusů a další. Také je vhodné věnec doplnit o barevně sladěné mašle, či drobné vánoční ozdoby. Ideální je ladit barvu tak, aby se hodila do Vašeho interiéru.

Jestliže chcete věnec jako svícen, ideální je zakoupit si v květinářství bodce na svíce. Je ale možné i použít kus drátu, který po nahřátí zapíchneme do svíce a potom i s ní umístíme do věnce.

Pokud chcete trochu modernější pojetí věnce a nelpíte na přírodních materiálech, velmi pěkná je i varianta, kdy polystyrenový věnec obalíte hedvábnou stuhou, organzou, nebo jinou textilií. Tu je možné také nastříhat na malé kousky a pomocí obrácené strany štětce vpichovat po celém obvodu věnce.

Neváhejte si vyrobit originální adventní věnec. Jistě z něj budete mít větší radost, než z toho kupovaného.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen