Advent se blíží – vyrobte si krásný a moderní adventní věnec

  • 2016-11-21
  • 0
  • Michaela Balvínová
Advent se blíží – vyrobte si krásný a moderní adventní věnec

Ačkoliv se jistě mnohým z vás zdá, že svátky klidu a míru tu byly nedávno, blížící se Advent nám dává najevo, že za chvíli jsou tu opět. V tomto období jistě na vašem stole nesmí chybět krásný adventní věnec. Zkuste jej pro jednou nekupovat, ale vyrobit si věnec přesně dle svých představ.

Klasika z jehličí i moderní materiály

 

Základem každého věnce je kruh ze slámy, či polystyrenu. Ten se dá koupit většinou v květinářství, či papírnictví a od podzimu bývá často k dostání i v mnoha marketech. Potom budete potřebovat větvičky nejrůznějších jehličnanů, silnou nit, či tenký drátek. Postupujeme tak, že větvičky postupně přikládáme na věnec a přichytíme nití, čí drátkem. Snažte se konce větviček překrýt špičkami další řady větviček. Můžete kombinovat několik druhů jehličnanů, nebo si zvolit pouze jeden. Abyste základ věnce trochu oživili, můžete přidat i větvičky některých listnatých stromů, jako je například buxus, cesmína, či mahonie.

Pusťe se do adventního zdobení

 

Když se dostaneme k samotnému zdobení, je ideální mít k ruce tavnou pistoli, se kterou se dají různé komponenty přilepit opravdu snadno a skvěle drží. Nejlépe je ke zdobení využít přírodní materiály, jako jsou šišky, šípek, oříšky, celá skořice, badyán, sušené plátky citrusů a další. Také je vhodné věnec doplnit o barevně sladěné mašle, či drobné vánoční ozdoby. Ideální je ladit barvu tak, aby se hodila do Vašeho interiéru.

Jestliže chcete věnec jako svícen, ideální je zakoupit si v květinářství bodce na svíce. Je ale možné i použít kus drátu, který po nahřátí zapíchneme do svíce a potom i s ní umístíme do věnce.

Pokud chcete trochu modernější pojetí věnce a nelpíte na přírodních materiálech, velmi pěkná je i varianta, kdy polystyrenový věnec obalíte hedvábnou stuhou, organzou, nebo jinou textilií. Tu je možné také nastříhat na malé kousky a pomocí obrácené strany štětce vpichovat po celém obvodu věnce.

Neváhejte si vyrobit originální adventní věnec. Jistě z něj budete mít větší radost, než z toho kupovaného.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
657
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter