Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Aprílové počasí aneb uskladnění zimních oděvů a obuvi ‒ kdy je ten pravý čas?

Duben neboli apríl přináší velmi rozmanité počasí ‒ počasí takzvaně jako na houpačce. Pár dní je skoro léto, načež se opět přeneseme do teplých bund. V dubnu může pršet, sněžit, mrznout, ale také pražit sluníčko. Je tedy velmi těžké připravit si to správné oblečení a obuv. První jarní dny nás často vedou k tomu, abychom pomalu uložili zimní oblečení a teplou obuv hluboko do skříní a připravili si lehká jarní sáčka, větrovky a jarní obuv. Nenechejte však nic náhodě, protože zima o sobě ještě může dát vědět.

Nechejte si pár teplejších kousků

Aprílové počasí bývá velmi zrádné. Rána jsou studená a chladná, přes den se může oteplit až na letních 25 stupňů, ovšem také může být kolem nuly. Doporučujeme si tedy nechat venku jednu teplejší bundu a jedny pevné a nepromokavé boty. Děti vybavte nepromokavým oblečením, které zároveň neprofoukne. Skvělou službu udělají softshellové bundy a kalhoty. Jestliže se nechystáte na hory, tak všechny lyžařské potřeby včetně kalhot, bund i sněhulí můžete pomalu vyprat, umýt a uklidit. Také péřové a velmi teplé bundy již pravděpodobně nevyužijete, na jaře se vyplatí vrstvit. Pokud tedy není zrovna teplo, raději si oblékněte teplejší mikinu a lehčí bundu, případně i dvě mikiny. Je pak snazší vrstvy sundat, jakmile se oteplí, a navíc je to i praktičtější.

Jak postupovat?

Každý máme jistě své osvědčené postupy, proto tento článek považujte spíše za rady a doporučení. Před uskladněním je důležité oblečení i obuv důkladně zbavit nečistot. Vlněné kabáty a umělé kožešiny raději skladujte v ochranném obalu. Co jde, vyperte (aktivní materiály ve speciálním prášku a bez aviváže). Využijte prvních jarních paprsků, na kterých vám oblečení krásně uschne a navíc nasaje čerstvý vzduch. Pozornost si zaslouží také zimní obuv. Zbavte ji nejen bláta, ale také soli a dalších nečistot. Pokud to jde, umyjte ji vodou, nechte důkladně usušit a poté použijte impregnaci (vždy s ohledem na materiál). Přírodní kůži je potřeba důkladně ošetřit drobným jemným kartáčkem, případně hadříkem namočeným do mýdlové vody.

Kabáty a svetry na věšák nepatří

Je pravda, že zimní oblečení je poměrně objemné. Často proto nemáte dostatek místa na to je skládat, avšak věšák jim příliš nesvědčí. Kabáty a svetry totiž mohou za ty měsíce, ve kterých je nevyužijete, ztratit svůj původní tvar (vytáhnout se). Raději je složte a uložte do krabic, stejně tak čepice, šály a rukavice. Alespoň budete mít vše pohromadě. Boty i oblečení skladujte v suchu.

Využijte aprílových dnů k obměně svého šatníku, avšak není třeba spěchat. Počítejte s tím, že zima ještě neřekla své poslední slovo. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen