Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Aprílové počasí aneb uskladnění zimních oděvů a obuvi ‒ kdy je ten pravý čas?

Duben neboli apríl přináší velmi rozmanité počasí ‒ počasí takzvaně jako na houpačce. Pár dní je skoro léto, načež se opět přeneseme do teplých bund. V dubnu může pršet, sněžit, mrznout, ale také pražit sluníčko. Je tedy velmi těžké připravit si to správné oblečení a obuv. První jarní dny nás často vedou k tomu, abychom pomalu uložili zimní oblečení a teplou obuv hluboko do skříní a připravili si lehká jarní sáčka, větrovky a jarní obuv. Nenechejte však nic náhodě, protože zima o sobě ještě může dát vědět.

Nechejte si pár teplejších kousků

Aprílové počasí bývá velmi zrádné. Rána jsou studená a chladná, přes den se může oteplit až na letních 25 stupňů, ovšem také může být kolem nuly. Doporučujeme si tedy nechat venku jednu teplejší bundu a jedny pevné a nepromokavé boty. Děti vybavte nepromokavým oblečením, které zároveň neprofoukne. Skvělou službu udělají softshellové bundy a kalhoty. Jestliže se nechystáte na hory, tak všechny lyžařské potřeby včetně kalhot, bund i sněhulí můžete pomalu vyprat, umýt a uklidit. Také péřové a velmi teplé bundy již pravděpodobně nevyužijete, na jaře se vyplatí vrstvit. Pokud tedy není zrovna teplo, raději si oblékněte teplejší mikinu a lehčí bundu, případně i dvě mikiny. Je pak snazší vrstvy sundat, jakmile se oteplí, a navíc je to i praktičtější.

Jak postupovat?

Každý máme jistě své osvědčené postupy, proto tento článek považujte spíše za rady a doporučení. Před uskladněním je důležité oblečení i obuv důkladně zbavit nečistot. Vlněné kabáty a umělé kožešiny raději skladujte v ochranném obalu. Co jde, vyperte (aktivní materiály ve speciálním prášku a bez aviváže). Využijte prvních jarních paprsků, na kterých vám oblečení krásně uschne a navíc nasaje čerstvý vzduch. Pozornost si zaslouží také zimní obuv. Zbavte ji nejen bláta, ale také soli a dalších nečistot. Pokud to jde, umyjte ji vodou, nechte důkladně usušit a poté použijte impregnaci (vždy s ohledem na materiál). Přírodní kůži je potřeba důkladně ošetřit drobným jemným kartáčkem, případně hadříkem namočeným do mýdlové vody.

Kabáty a svetry na věšák nepatří

Je pravda, že zimní oblečení je poměrně objemné. Často proto nemáte dostatek místa na to je skládat, avšak věšák jim příliš nesvědčí. Kabáty a svetry totiž mohou za ty měsíce, ve kterých je nevyužijete, ztratit svůj původní tvar (vytáhnout se). Raději je složte a uložte do krabic, stejně tak čepice, šály a rukavice. Alespoň budete mít vše pohromadě. Boty i oblečení skladujte v suchu.

Využijte aprílových dnů k obměně svého šatníku, avšak není třeba spěchat. Počítejte s tím, že zima ještě neřekla své poslední slovo. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen