Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Babské rady na údržbu nábytku

Dobré rady nikdy nevyjdou nazmar. Zvlášť takové, které ocení především hospodyňky pečující o zařízení domácnosti. Chcete mít pořád nábytek jako nový?

Každá rada je nad zlato!

Pokud již máte dost předražených chemických čistidel, která dlouho prach a skvrny od Vašeho nábytku neudrží a nezpůsobují ani tolik slibovaný lesk, tak Vás zajisté bude zajímat, jak snadno a levně výsledků dosáhnout.

 

1. Jak dosáhnout dlouhotrvající lesk nábytku?

 Stačí jemný hadřík a černý čaj. Čaj uvaříte, vychladíte, hadřík do něho namočíte a můžete přetřít hlavně tmavý nábytek.

 

2. Jak se zbavit nepěkných skvrn na nábytku?

V tomto případě pomůže kuchyňská sůl a olej. Uděláte z těchto ingrediencí roztok a jemným hadříkem nanesete na skvrnami zanedbaný nábytek.

 

3. Jak snadno očistit čalouněný nábytek?

Čalounění časem začne být zaprášené a zašlé. Toto je přirozený proces, který nelze zastavit, ale zajisté lze Vaše sedací soupravy nebo kuchyňské podsedáky oživit. Zbavit ho prachu a nečistot se Vám povede tak, že namočíte hadr do octové vody, pořádně vyždímáte a položíte přímo na čalounění. Přes něj potah vyklepete nebo rovnou hadrem či houbičkou očistíte.

 

4. Je možné vyrobit si domácí leštěnku?

A proč ne? Zvládne to úplně každý. Stává se často, že leštěnka dojde, a tak budete mít vždy po ruce domácí variantu. Stačí smíchat olej, ideálně olivový se solí, nanést na hadřík nebo ubrousek a můžete začít nábytek leštit. Také můžete použít vlhký hadřík s kapkami jablečného octa.

 

5. Trápí Vás škrábance na dřevěném nábytku?

Snadná pomoc je tady! Smíchejte v poměru půl šálku octa a půl šálku olivového oleje, naneste na hadřík a můžete začít s ošetřováním nábytku z masivu.

 

6. Zašlá špína na nábytku?

Zašlá špína je nepřítelem nábytku a zbytečně narušuje estetický efekt. Snadno jí odstraníte vlhkým hadříkem, na který nakapete toaletní mýdlo.

 

Stručně řečeno, pro čištění a dezinfekci je nejlepší ocet, citron, vosk, sůl, olej nebo černý čaj. U nábytku je dobré vyvarovat se příliš velkého množství vody. V případě, že je vodu nutné použít, tak poté dřevěné povrchy důkladně vysušte jemným hadříkem a ošetřete voskem.

V každém případě se řiďte pokyny výrobce a prodejce, protože ne všechny čisticí prostředky jsou pro individuální kus nábytku vhodné.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen