Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Babské rady na údržbu nábytku

Dobré rady nikdy nevyjdou nazmar. Zvlášť takové, které ocení především hospodyňky pečující o zařízení domácnosti. Chcete mít pořád nábytek jako nový?

Každá rada je nad zlato!

Pokud již máte dost předražených chemických čistidel, která dlouho prach a skvrny od Vašeho nábytku neudrží a nezpůsobují ani tolik slibovaný lesk, tak Vás zajisté bude zajímat, jak snadno a levně výsledků dosáhnout.

 

1. Jak dosáhnout dlouhotrvající lesk nábytku?

 Stačí jemný hadřík a černý čaj. Čaj uvaříte, vychladíte, hadřík do něho namočíte a můžete přetřít hlavně tmavý nábytek.

 

2. Jak se zbavit nepěkných skvrn na nábytku?

V tomto případě pomůže kuchyňská sůl a olej. Uděláte z těchto ingrediencí roztok a jemným hadříkem nanesete na skvrnami zanedbaný nábytek.

 

3. Jak snadno očistit čalouněný nábytek?

Čalounění časem začne být zaprášené a zašlé. Toto je přirozený proces, který nelze zastavit, ale zajisté lze Vaše sedací soupravy nebo kuchyňské podsedáky oživit. Zbavit ho prachu a nečistot se Vám povede tak, že namočíte hadr do octové vody, pořádně vyždímáte a položíte přímo na čalounění. Přes něj potah vyklepete nebo rovnou hadrem či houbičkou očistíte.

 

4. Je možné vyrobit si domácí leštěnku?

A proč ne? Zvládne to úplně každý. Stává se často, že leštěnka dojde, a tak budete mít vždy po ruce domácí variantu. Stačí smíchat olej, ideálně olivový se solí, nanést na hadřík nebo ubrousek a můžete začít nábytek leštit. Také můžete použít vlhký hadřík s kapkami jablečného octa.

 

5. Trápí Vás škrábance na dřevěném nábytku?

Snadná pomoc je tady! Smíchejte v poměru půl šálku octa a půl šálku olivového oleje, naneste na hadřík a můžete začít s ošetřováním nábytku z masivu.

 

6. Zašlá špína na nábytku?

Zašlá špína je nepřítelem nábytku a zbytečně narušuje estetický efekt. Snadno jí odstraníte vlhkým hadříkem, na který nakapete toaletní mýdlo.

 

Stručně řečeno, pro čištění a dezinfekci je nejlepší ocet, citron, vosk, sůl, olej nebo černý čaj. U nábytku je dobré vyvarovat se příliš velkého množství vody. V případě, že je vodu nutné použít, tak poté dřevěné povrchy důkladně vysušte jemným hadříkem a ošetřete voskem.

V každém případě se řiďte pokyny výrobce a prodejce, protože ne všechny čisticí prostředky jsou pro individuální kus nábytku vhodné.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen