Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Babské rady při úklidu domácnosti. Které zaručeně fungují?

Ačkoli bude každá generace tvrdit, že je dále než generace předchozí, některé zvyky zkrátka nestárnou, i když se na ně třeba poněkud pozapomnělo. Podívejme se tedy na některé „babské rady“, které i dnes zaručeně fungují při úklidu domácnosti.

Pět babských rad k udržení pořádku

Na zařízení domácnosti si většina lidí potrpí, není to ovšem právě nejlevnější. Kvalitní a vizuálně zajímavý nábytek něco stojí, což platí rovněž o domácích spotřebičích, nádobí apod. Následně navíc přibývá další starost, jakož i nemalé finanční výdaje, a to při udržování čistoty a pořádku. Jenže některé jednoduché triky používaly již naše babičky a stále fungují.

  • Mnohým lidem nedají spát skvrny. Účinným prostředkem, který slouží k jejich odstranění, je přitom glycerol. Tato kapalina zbaví nábytek skvrn od kávy, čaje či vajec, funguje i na koberec a lze ji využít rovněž proti zamlžování oken! Na skvrny ovšem dobře funguje také čpavek, technický benzín či borax.

  • K úklidu mohou dobře posloužit i některé potraviny. Nevěříte? Tak například chléb je možné použít při čištění stěn, kávová sedlina zase funguje při čištění výlevek umyvadla a vany.

  • Vysávání mnozí z nás právě nemilují a tento pocit nikterak nevylepšuje ani zápach ze sáčku vysavače. Stačí ovšem jednoduchý trik, totiž vysátí vanilkového cukru, a alespoň tato nepříjemná součást celého procesu je ta tam.

  • Při leštění nábytku a oken je perfektním pomocníkem dětský šampon v kombinaci s teplou vodou. Vyleštit sklo či porcelán, případně nerezové, mosazné a porcelánové předměty pomůže navíc ocet.

  • Ocet je vůbec skvělý asistent při úklidu, zvládne toho totiž skutečně mnoho. V kombinaci se solí, jedlou sodou a vodou je např. vysoce efektivní při čištění odpadů, odstraňuje ovšem také vodní kámen apod. Naše babičky si zkrátka a dobře uměly poradit.   

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen