Babské rady při úklidu domácnosti. Které zaručeně fungují?

  • 2015-04-19
  • 0
  • Nábytek Elegance
Babské rady při úklidu domácnosti. Které zaručeně fungují?

Ačkoli bude každá generace tvrdit, že je dále než generace předchozí, některé zvyky zkrátka nestárnou, i když se na ně třeba poněkud pozapomnělo. Podívejme se tedy na některé „babské rady“, které i dnes zaručeně fungují při úklidu domácnosti.

Pět babských rad k udržení pořádku

Na zařízení domácnosti si většina lidí potrpí, není to ovšem právě nejlevnější. Kvalitní a vizuálně zajímavý nábytek něco stojí, což platí rovněž o domácích spotřebičích, nádobí apod. Následně navíc přibývá další starost, jakož i nemalé finanční výdaje, a to při udržování čistoty a pořádku. Jenže některé jednoduché triky používaly již naše babičky a stále fungují.

  • Mnohým lidem nedají spát skvrny. Účinným prostředkem, který slouží k jejich odstranění, je přitom glycerol. Tato kapalina zbaví nábytek skvrn od kávy, čaje či vajec, funguje i na koberec a lze ji využít rovněž proti zamlžování oken! Na skvrny ovšem dobře funguje také čpavek, technický benzín či borax.

  • K úklidu mohou dobře posloužit i některé potraviny. Nevěříte? Tak například chléb je možné použít při čištění stěn, kávová sedlina zase funguje při čištění výlevek umyvadla a vany.

  • Vysávání mnozí z nás právě nemilují a tento pocit nikterak nevylepšuje ani zápach ze sáčku vysavače. Stačí ovšem jednoduchý trik, totiž vysátí vanilkového cukru, a alespoň tato nepříjemná součást celého procesu je ta tam.

  • Při leštění nábytku a oken je perfektním pomocníkem dětský šampon v kombinaci s teplou vodou. Vyleštit sklo či porcelán, případně nerezové, mosazné a porcelánové předměty pomůže navíc ocet.

  • Ocet je vůbec skvělý asistent při úklidu, zvládne toho totiž skutečně mnoho. V kombinaci se solí, jedlou sodou a vodou je např. vysoce efektivní při čištění odpadů, odstraňuje ovšem také vodní kámen apod. Naše babičky si zkrátka a dobře uměly poradit.   

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
638
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter