Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Barevnost dětského pokoje

Myslíte si, že barvy v dětském pokoji se omezují na klučičí modrou a holčičí červenou? Tak to vás možná následující řádky překvapí. Tyto doby jsou dávno pryč a do dětských pokojů vtrhla doslova barevná vlna!

Dnes si do našeho seriálu o dětských pokojích přidáme další díl. Tentokrát něco málo o barvách, ve kterých by dětský pokoj měl být vyveden.

Pár základních pravidel

Tady nebudu psát o tom, jak je bílá barva univerzální a nikdy se neokouká. V dětském pokoji byste měli povolit uzdu své fantazii, ale ne přehnaně moc. Vyhýbejte se zářivým, příliš sytým barvám. Ty by mohly na dítě působit agresivně. Úkolem barev v dětském pokoji je sice stimulovat, ale na trochu jiné úrovni. Výrazné barvy se skvěle hodí na doplňky, kterými pokoj bude zcela jistě za chvíli přeplněn. Proto s volbou buďte opatrní.

Pokud si nejste jisti volbou barvy, nebo vaše dítě ještě nedospělo do fáze, kdy si o nějakou barvu řekne, zvolte žlutou. Tou nikdy nic nezkazíte. Žlutá je ideální, pozitivní a veselá barva, která se bude líbit všem ratolestem. Pokud není žlutá nic pro vás, zkuste tlumené odstíny modré nebo zelené. Pastelové barvy opět poslouží jako ideální základ pro další doplňky.

Pozor na typ barev

Stejnou pozornost jako výběru odstínu byste měli věnovat i volbě typu barvy. Do dětských pokojů vybírejte netoxické a hlavně omyvatelné barvy. Právě omyvatelnost vám ulehčí spoustu námahy při “úklidu” stěn po výtvarné chvilce vašeho dítěte.

Na trhu existují i barvy na bázi tvarohu. Jedná se o zcela zdravotně nezávadné barvy na přírodní bázi. Jsou sice dražší, ale vy budete mít absolutní jistotu, že je vaše dítě v naprosto zdravé místnosti. Samozřejmě, že stejnou službu udělá jakákoliv ekologická barva.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen