Barevnost dětského pokoje

  • 2014-05-26
  • 0
  • Pavel Cahlík

Myslíte si, že barvy v dětském pokoji se omezují na klučičí modrou a holčičí červenou? Tak to vás možná následující řádky překvapí. Tyto doby jsou dávno pryč a do dětských pokojů vtrhla doslova barevná vlna!

Dnes si do našeho seriálu o dětských pokojích přidáme další díl. Tentokrát něco málo o barvách, ve kterých by dětský pokoj měl být vyveden.

Pár základních pravidel

Tady nebudu psát o tom, jak je bílá barva univerzální a nikdy se neokouká. V dětském pokoji byste měli povolit uzdu své fantazii, ale ne přehnaně moc. Vyhýbejte se zářivým, příliš sytým barvám. Ty by mohly na dítě působit agresivně. Úkolem barev v dětském pokoji je sice stimulovat, ale na trochu jiné úrovni. Výrazné barvy se skvěle hodí na doplňky, kterými pokoj bude zcela jistě za chvíli přeplněn. Proto s volbou buďte opatrní.

Pokud si nejste jisti volbou barvy, nebo vaše dítě ještě nedospělo do fáze, kdy si o nějakou barvu řekne, zvolte žlutou. Tou nikdy nic nezkazíte. Žlutá je ideální, pozitivní a veselá barva, která se bude líbit všem ratolestem. Pokud není žlutá nic pro vás, zkuste tlumené odstíny modré nebo zelené. Pastelové barvy opět poslouží jako ideální základ pro další doplňky.

Pozor na typ barev

Stejnou pozornost jako výběru odstínu byste měli věnovat i volbě typu barvy. Do dětských pokojů vybírejte netoxické a hlavně omyvatelné barvy. Právě omyvatelnost vám ulehčí spoustu námahy při “úklidu” stěn po výtvarné chvilce vašeho dítěte.

Na trhu existují i barvy na bázi tvarohu. Jedná se o zcela zdravotně nezávadné barvy na přírodní bázi. Jsou sice dražší, ale vy budete mít absolutní jistotu, že je vaše dítě v naprosto zdravé místnosti. Samozřejmě, že stejnou službu udělá jakákoliv ekologická barva.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
658
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter