Barevnost v interiéru

  • 2015-11-23
  • 0
  • Pavel Cahlík
Barevnost v interiéru

Barvy hrají v našem životě daleko větší roli, než si jsou mnozí z nás ochotni přiznat. Špatnou volbou barvy můžeme celý interiér pokazit. A to dokonce i do té míry, že to může ovlivnit i naše zdraví. Jaké barvy tedy zvolit do jakého pokoje?

Výběr barvy je samozřejmě zcela individuální záležitost, a proto následující řádky berte s rezervou. Pokud se vám nelíbí žlutá, tak si ji do interiéru prostě nedávejte. To stejné platí o šedé, která je v poslední době považována za novou bílou. Šedá je skvělá, univerzální barva, kterou v interiéru nic nezkazíte a i tak mu dodáte punc luxusu a originality. Nemusí se ale líbit všem.

Dětský pokoj

Nejste typ na růžovou a modrou, které jsou pro dětský interiér jakýmsi standardem? Nebo prostě jen nevíte, co se narodí? Vyzkoušejte žlutou! Žlutá má podporovat tvůrčího ducha a kreativitu. Jen nezapomeňte, že se nemá nic přehánět.

Pokud žlutá není nic pro vás, stejnou službu udělá zelená. Ale zde pozor. Zelenou vnímáme ze všech barev nejintenzivněji. Proto je dobré si na kousku stěny vyzkoušet vybrané odstíny. Barva, která vypadá dobře ve vzorníku, nemusí působit ve vašem prostoru vůbec příjemně. 

Ložnice

ložnici se držte chladných tónů. Šedivé až šedomodré barvy budou vždy vytvářet pocit chladu, což je pro spánek ideální. Stejně tak se můžete pohybovat v ostatních pastelových barvách.

Kuchyně

Zde se nevyplácí experimentovat. Kuchyňský prostor si i tak můžete vylepšit nějakou barevnou stěnou. Nicméně každé srdce hospodyňky touží se pochlubit kuchyňskou linkou, která je středobodem celého prostoru. Proto bílá. Je to také barva čistoty. Takže její volba do tohoto prostoru je snadné rozhodnutí. 

Obývací pokoj

Obývací pokoj je místo pro vaši realizaci. Zde trávíte povětšinou nejvíce času a proto si do tohoto prostoru dejte barvu, která je vám nejbližší. Pro výmalbu se hodí prostor za televizí nebo za sedací soupravou.

A rada závěrem? Snažte se vyhnout agresivním, dominantním barvám, jako jsou červená, fialová a hráškově zelená. Tyto barvy jsou velice sebestředné a poutají až nezdravě pozornost. 

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
571
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter