Barvy kuchyně vybírejte podle sebe, ne podle katalogu

  • 2014-10-04
  • 0
  • Nábytek Elegance

Zastavíme-li se nad faktem, že hospodyňky v kuchyni stráví i více než polovinu pracovního dne, měly by dobře zvážit nejen výběr barvy místnosti, ale též podlah, nábytku či samotné kuchyňské linky.

Při výběru barev jde proti sobě hned několik fenoménů. Jednak se jedná o psychologii barev, jednak jde též o trendovou záležitost, ale také například o tradici nebo design. Přidáme-li k tomu ještě záležitost filozofie a feng shui dostáváme doslova neřešitelný problém.

 

Temné barvy prostor zmenšují, světlé jej zvětší

Vždy je tedy nejdůležitější vybírat na základě vlastního pocitu, s přihlédnutím k výše zmíněným fenoménům. Přestože jsou sytě pastelové barvy či černá barva trendy, měli bychom se na barvy podívat i z druhé strany. Existují totiž kombinace barev, které jsou opticky nevhodné do malých místností a naopak. Je tedy logické, že temné odstíny, které prostor výrazně zmenšují, nevolíme do malých kuchyňských koutů. Ovšem tyto barvy nemusíte přímo zatracovat. Díky metodě kontrastu můžete zvolit světlou stěnu s tmavým vybavením.

 

Psychologie barev je nesmírně vzrušující, ale také obzvláště širokou disciplínou. Všeobecně platí, že pro zlepšení energie i fyzického výkonu se hodí barvy teplé a energické. Přesně taková je červená barva i její odstíny. Tato barva taktéž podporuje chuť k jídlu, takže se hodí například do jídelen. Naopak odstíny modré barvy uklidňují, roztahují prostor a opticky jej zvětší. Svěží zelená představuje návrat k přírodě, díky čemuž se hodí k dřevěným kuchyňským linkám. Nic nezkazíte bílou barvou, kterou můžete snadno kombinovat s širokým spektrem barev i jemných barevných odstínů.

Přírodní barvy působí uklidňujícím dojmem

Barva kuchyňských linek jednak kopíruje aktuální trendy, a jednak se podřizuje použitému materiálu. Setkáváme se tedy s odstíny fialové, červené i zelené barvy. Velký plus představují tradiční odstíny dřeva, díky nimž můžete vhodně zkombinovat celou kuchyň. Všeobecně se ale doporučuje nekombinovat více než dvě dominantně výrazné barvy.

Stejně tak, jak nevýrazný oděv nádherně doplní kabelka, brož nebo šátek, i kuchyňský kout doplní zajímavý a výrazný kuchyňský doplněk. Využijte k tomu skleněná dvířka, kuchyňský servis, ubrusy, keramiku, květináče, kuchyňskou váhu, slánky. Nic nezkazíte ani krémovou barvou, kterou vytvoříte z tradiční bílé, s přídavkem hnědého či vínového odstínu.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
649
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter