Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Brzy začneme topit, pozor na přesušení nábytku

Topná sezóna s sebou přináší úskalí, které si možná ani neuvědomujeme – přesušení dřevěného nábytku a podlah. Dřevo je jako přírodní materiál citlivější na změny teploty a vlhkosti, a proto si v tomto článku popíšeme, co očekávat u dřevěného nábytku a podlah v zimě, aby nás to náhle nepřekvapilo.

Přesušení způsobí velké teplo v kombinaci s nízkou vlhkostí

Teplo, které se při topení přenáší na dřevo, snižuje jeho vlhkost. A jak se dřevo přizpůsobuje změněným podmínkám, smršťuje se. Jindy dokonalé přilnutí prken v podlaze nebo hran u vašeho nábytku se může změnit. Pokud nedojde k extrémnímu vyschnutí, pak se tyto změny na jaře vrátí do normálu. Jakmile ovšem dojde k přesušení, pak mohou vzniknout ve struktuře dřeva trvalé praskliny.

Takže jak tomu předejít? Nejlepší je udržovat v domě stabilní vzdušnou vlhkost mezi 40 a 60 %, což je dobré nejen pro dřevo, ale i pro lidské zdraví. Využít můžete například komerční zvlhčovače vzduchu nebo alespoň nádobu s vodou umístěnou na topení. Důležité je i pravidelné větrání – stačí na krátkou dobu, aby dům nestihl vychladnout, ale tak, aby vzduch v domě proudil.

Pozor na sníh

U podlah je nutné si v zimních obdobích dávat pozor i na sníh přinesený na botách. Spolu s vodou se na podlahu dostane navíc špína a sůl, která může do dřeva pronikat a způsobovat jeho následné bobtnání a flekatění. Proto je třeba si na to dávat pozor a tam, kde by se voda z obuvi mohla shromažďovat, vlhkost setřeme hadrem nebo si na boty opatříme odkapávač.

Udržet v domě zdravou vlhkost

Abychom ochránili svůj nábytek i zdraví, musíme v domě i během topné sezóny udržovat rovnováhu. Topit, větrat, nechávat nábytku dostatečný prostor od stěn, aby se za ním nemohla vlhkost srážet, a nízkou vlhkost naopak zvyšovat odpařováním vody. Někdy to není jednoduché, zejména u starých domů, ale je důležité se o to pokoušet a nezapomínat.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen