Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Čas na pěstování bylinek

Máte rádi v kuchyni čerstvé bylinky? Používáte je do vaření, ale líbily by se vám i jako zelená výzdoba? Není nic jednoduššího, než pěstování všestranné domácí zeleně.

Nemáte balkon ani zahradu a přitom tolik toužíte něco pěstovat? Vaše sny nemusíte kvůli této maličkosti vůbec zahazovat. Pěstovat čerstvé bylinky můžete i doma přímo v kuchyni.

Jako prostor stačí využít okenní parapet ze strany v interiéru, pracovní plochu kuchyňské linky, případně jiné místo, kam se v kuchyni tento poklad hodí. Jsou k dispozici i různé závěsné systémy, ve kterých se bylinkám bude skvěle dařit. 

Začít se sázením do malých i velkých nádob nebo květináčů můžete již nyní, koncem března nebo začátkem dubna. Prostě se do toho pusťte ve chvíli, kdy počasí aspoň trochu dostane rozum. Máte na výběr sázení z již předpěstovaných sazenic nebo ze semínek. Bylinkám se bude dobře dařit pravidelným zaléváním, ale také vhodným substrátem.

Tímto způsobem můžete pěstovat bazalku, pažitku, petrželku, mátu, tymián, meduňku a mnohé další rostlinky, které jsou následně připravené jako přísada do vaření i přípravy výtečných salátů. 

Bylinky působí jako dekorace nejen svým zeleným vzhledem, ale také příjemnou vůní. Ke kráse jim můžete pomoci ještě pěkně upravenými květináči, které doplníte například originálními jmenovkami, převážete je stuhou, či jinou ozdobou nebo použijete barevný obal, který si můžete zakoupit, ale také vyrobit z toho, co již máte doma. Vše bude ladit s celkovým designem interiéru kuchyně. 

Pěstovat nebo předpěstovat v tomto období pro další sázení do skleníků, či na zahrádky, můžete i rajčata, papriky nebo okurky. Stačí vám jednoduché plastové kelímky, které zbyly z různých potravin nebo malé plastové květináče. Vhodný substrát, nejlépe ten, který je přímo určený pro předpěstování, hodně sluníčka a pravidelná zálivka jsou základními požadavky pro pěstování tohoto druhu zeleniny. Můžete si dokonce vyrobit i malé skleníky, které musí mít bílé dno a kryt nejlépe s odvětráváním. Vše z plastu.

jakmile máte vše připravené, tak už stačí nasypat semínka nebo zasadit sazenice a pečovat. Za nedlouho vám vznikne na okně nebo balkoně pěkná dekorace v podobě rostoucí zeleně, a nakonec i vytoužených plodů. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen