Čas na pěstování bylinek

  • 2017-03-28
  • 0
  • Nábytek Elegance
Čas na pěstování bylinek

Máte rádi v kuchyni čerstvé bylinky? Používáte je do vaření, ale líbily by se vám i jako zelená výzdoba? Není nic jednoduššího, než pěstování všestranné domácí zeleně.

Nemáte balkon ani zahradu a přitom tolik toužíte něco pěstovat? Vaše sny nemusíte kvůli této maličkosti vůbec zahazovat. Pěstovat čerstvé bylinky můžete i doma přímo v kuchyni.

Jako prostor stačí využít okenní parapet ze strany v interiéru, pracovní plochu kuchyňské linky, případně jiné místo, kam se v kuchyni tento poklad hodí. Jsou k dispozici i různé závěsné systémy, ve kterých se bylinkám bude skvěle dařit. 

Začít se sázením do malých i velkých nádob nebo květináčů můžete již nyní, koncem března nebo začátkem dubna. Prostě se do toho pusťte ve chvíli, kdy počasí aspoň trochu dostane rozum. Máte na výběr sázení z již předpěstovaných sazenic nebo ze semínek. Bylinkám se bude dobře dařit pravidelným zaléváním, ale také vhodným substrátem.

Tímto způsobem můžete pěstovat bazalku, pažitku, petrželku, mátu, tymián, meduňku a mnohé další rostlinky, které jsou následně připravené jako přísada do vaření i přípravy výtečných salátů. 

Bylinky působí jako dekorace nejen svým zeleným vzhledem, ale také příjemnou vůní. Ke kráse jim můžete pomoci ještě pěkně upravenými květináči, které doplníte například originálními jmenovkami, převážete je stuhou, či jinou ozdobou nebo použijete barevný obal, který si můžete zakoupit, ale také vyrobit z toho, co již máte doma. Vše bude ladit s celkovým designem interiéru kuchyně. 

Pěstovat nebo předpěstovat v tomto období pro další sázení do skleníků, či na zahrádky, můžete i rajčata, papriky nebo okurky. Stačí vám jednoduché plastové kelímky, které zbyly z různých potravin nebo malé plastové květináče. Vhodný substrát, nejlépe ten, který je přímo určený pro předpěstování, hodně sluníčka a pravidelná zálivka jsou základními požadavky pro pěstování tohoto druhu zeleniny. Můžete si dokonce vyrobit i malé skleníky, které musí mít bílé dno a kryt nejlépe s odvětráváním. Vše z plastu.

jakmile máte vše připravené, tak už stačí nasypat semínka nebo zasadit sazenice a pečovat. Za nedlouho vám vznikne na okně nebo balkoně pěkná dekorace v podobě rostoucí zeleně, a nakonec i vytoužených plodů. 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
474
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter