Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Chystáte se na podzimní úklid?

Máte za sebou úklid jarní, letní a teď vás čeká podzimní? Hledáte nápady, které by vám veškerou práci usnadnili? Pojďme se podívat, jak se uklízí na podzim.

Každé roční období jak začátek, tak jeho konec sebou přináší nejen různé radovánky, ale také povinnosti. A především formou úklidu. Na podzim nepotřebuje uklidit jen zahrada, ale také interiér.

Začněme třeba okny. Léto jim zajisté dalo zabrat, protože poletoval různý hmyz, nasadili jsme sítě, pořád zatahovali žaluzie, a tak je potřeba je dát do pořádku. V první řadě tedy sundáme sítě proti hmyzu. Následně otřeme prach z parapetů, odstraníme pavučiny a otřeme žaluzie. Můžeme použít vodu smíchanou se saponátem a hadřík nebo také vodu smíchanou s octem. Ocet nejen dezinfikuje, ale také provoní. Nezapomeňte ani na rámy oken, které bývají mnohdy namísto bílých černé.

Až jsou okna, rámy i parapety hotové, tak zajisté uvítáte změnu v podobě nových záclon nebo závěsů. Na podzim letí barvy jako hnědá, žlutá, oranžová či granátově červená. Můžete vytáhnout i deky a přehozy, které se v chladnějších večerech budou hodit.

Oživit a zbavit prachu bude potřebovat určitě i nábytek. A to nejen sedací souprava, pohovka, ale také dětský nábytek, který v létě prázdninujícími dětmi rovněž dostal zabrat. Na zbavení od prachu můžete používat různé druhy vlhčených ubrousků nebo hadřík navlhčený ve vodě se saponátem. Sedací soupravu můžete nejdřív vyluxovat a následně k čištění použít vhodný přípravek, který je doporučený výrobcem nebo vsadit na klasický mýdlový roztok. Vždy záleží na konkrétních materiálech.

K podzimnímu úklid patří také zazimování letních věcí a připravení věcí podzimních. Takže generální úklid si zaslouží také předsíně, skříně a botníky. Letní věci, které víme, že již nikdo nosit nebude, tak zajisté ze skříní odstraníme a zbytek vypereme a zazimujeme do pytlů a různých boxů. Vytřídíme také botník, který zaplníme podzimními kousky obuvi. Na předsíňové stěně můžou viset čepice a podzimní bundy.

 A nemůžeme zapomenout také na zahradu.

Především na nábytek, který rovněž očistíme, poskládáme, zabalíme třeba do igelitů a uskladníme na vhodném skladovacím místě, třeba v garáži. Veškeré deky, polštářky a podsedáky vypereme, vysušíme a rovněž zabalíme do třeba igelitových pytlů.

Terasu vezmeme rovněž od podlahy a očistíme venkovní dlažbu. Nejjednodušším způsobem je opět klasická voda se saponátem nebo vhodné chemické přípravky dle druhu dlažby a doporučení výrobce.

A jako dechovku si můžeme na samotný konec nechat shrabání listí a jeho celkové odstranění třeba do připraveného kontejneru.

Teď už můžete zapálit svíčku doma pod aroma lampičkou a užívat si podzimní večery.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen