Chytrá domácnost? Snadno a rychle jí můžete mít i vy

  • 2018-02-27
  • 0
  • Nábytek Elegance
Chytrá domácnost? Snadno a rychle jí můžete mít i vy

Chcete mít nejen chytrý telefon, ale třeba i chytrou domácnost? Víte, jaké výhody či nevýhody vám taková domácnost přináší? Chcete si jí postavit a hledáte inspiraci? Tak se pojďte podívat na pár nápadů a možná právě z nich vznikne váš chytrý domov.

V dnešní moderní době už nejsou chytré jen telefony, ale také domácnosti. A takovou chytrou domácnost můžete mít i vy.

Chytrá domácnost spočívá nejen v chytré hospodyňce, ale také v chytrých zařízeních, které mají za úkol sledovat či ovládat. Jejich chytrost spočívá v ovládání na dálku a v připojení na zařízení přes telefon, počítač nebo tablet, které jsou připojené k internetu. A to můžete být třeba na druhém konci světa.

Účelem je pomocí dálkově ovládaných zařízení vytvořit si určitý komfort a zpříjemnit pobyt ve svém bytě či domě.

Například dřív, než přijdete domů si otevřít vrata na garáži a jen pohodlně do garáže vjet nebo si rozsvítit světla dřív, než vůbec vkročíte do prostoru, ovládat venkovní či vnitřní žaluzie, regulovat na dálku vytápění, větrání, ovládat spotřebiče a osvětlení přes chytré zásuvky, osvětlit na dálku třeba moderní obývací sestavy, ovládat alarm či detektor kouře a mnoho dalšího.

Nastavení konkrétních funkcí probíhá formou aplikací přes moderní operační systémy. Všechna tato zařízení následně stačí spárovat s řídící jednotkou, která s ostatními zařízeními komunikuje bezdrátově.

Má chytrá domácnost i nějaké nevýhody?

K provozování chytré domácnosti je potřebné si nejdřív najít vhodného dodavatele chytrých aplikací, protože se bohužel můžete setkat i s jednáním, které vám způsobí například špatně navržený systém a jeho nefunkčnost.

Dále je potřebné efektivně vyřešit případné výpadky elektrické energie, protože systémy pochopitelně přestanou při výpadku plnit svůj účel.

Dalším problémem můžou být hackeři a s nimi spojený únik soukromých informací.

Jistým způsobem ztrácíte také svoje soukromí, protože chytrý systém podrobně mapuje vaši domácnost, a to od spotřeby elektrické energie až po například sledování oblíbených pořadů v televizi a podobně.

Správná rozhodnutí a nastavení jako i zabezpečení systému však tyto potencionální problémy můžou eliminovat a vám zůstane efektivně řešená chytrá domácnost.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
474
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter