Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Chytrá domácnost? Snadno a rychle jí můžete mít i vy

Chcete mít nejen chytrý telefon, ale třeba i chytrou domácnost? Víte, jaké výhody či nevýhody vám taková domácnost přináší? Chcete si jí postavit a hledáte inspiraci? Tak se pojďte podívat na pár nápadů a možná právě z nich vznikne váš chytrý domov.

V dnešní moderní době už nejsou chytré jen telefony, ale také domácnosti. A takovou chytrou domácnost můžete mít i vy.

Chytrá domácnost spočívá nejen v chytré hospodyňce, ale také v chytrých zařízeních, které mají za úkol sledovat či ovládat. Jejich chytrost spočívá v ovládání na dálku a v připojení na zařízení přes telefon, počítač nebo tablet, které jsou připojené k internetu. A to můžete být třeba na druhém konci světa.

Účelem je pomocí dálkově ovládaných zařízení vytvořit si určitý komfort a zpříjemnit pobyt ve svém bytě či domě.

Například dřív, než přijdete domů si otevřít vrata na garáži a jen pohodlně do garáže vjet nebo si rozsvítit světla dřív, než vůbec vkročíte do prostoru, ovládat venkovní či vnitřní žaluzie, regulovat na dálku vytápění, větrání, ovládat spotřebiče a osvětlení přes chytré zásuvky, osvětlit na dálku třeba moderní obývací sestavy, ovládat alarm či detektor kouře a mnoho dalšího.

Nastavení konkrétních funkcí probíhá formou aplikací přes moderní operační systémy. Všechna tato zařízení následně stačí spárovat s řídící jednotkou, která s ostatními zařízeními komunikuje bezdrátově.

Má chytrá domácnost i nějaké nevýhody?

K provozování chytré domácnosti je potřebné si nejdřív najít vhodného dodavatele chytrých aplikací, protože se bohužel můžete setkat i s jednáním, které vám způsobí například špatně navržený systém a jeho nefunkčnost.

Dále je potřebné efektivně vyřešit případné výpadky elektrické energie, protože systémy pochopitelně přestanou při výpadku plnit svůj účel.

Dalším problémem můžou být hackeři a s nimi spojený únik soukromých informací.

Jistým způsobem ztrácíte také svoje soukromí, protože chytrý systém podrobně mapuje vaši domácnost, a to od spotřeby elektrické energie až po například sledování oblíbených pořadů v televizi a podobně.

Správná rozhodnutí a nastavení jako i zabezpečení systému však tyto potencionální problémy můžou eliminovat a vám zůstane efektivně řešená chytrá domácnost.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen