Co dělat, aby matrace dlouho vydržela?

  • 2015-07-19
  • 0
  • Nábytek Elegance
Co dělat, aby matrace dlouho vydržela?

Zdravý spánek je klíčový pro naši fyzickou a psychickou pohodu. Základem kvalitního spánku je ovšem nejen samotná postel, ale především špičková matrace. Jak tedy zařídit, aby nám co nejdéle vydržela?

Jaká je průměrná životnost matrace?

Ač činí průměrná životnost matrace 5 až 10 let, u kvalitnějších (a často i dražších) výrobků se může pohybovat i okolo 15 let. V žádném případě byste ji tedy neměli používat déle, než napovídá její záruční lhůta. Pravdou sice je, že ani po jejím uplynutí nemusí být matrace příliš poškozena, ale nejde ani tak o fyzickou, ale především o hygienickou životnost. Na obou těchto prvcích ovšem lze zapracovat tak, aby vám matrace vydržela co nejdéle.

 

Tipy a triky pro prodloužení životnosti matrace

Čísla mluví jasně – v posteli trávíme zhruba třetinu života, přičemž člověk ztrácí během jediné noci zhruba 1 g šupinek pokožky a až 300 ml potu. (Existují ovšem jedinci, kteří za noc vypotí až 1 litr tekutin!) To se pochopitelně projevuje rovněž na matracích. Jak tedy dosáhnout toho, aby byly fyzické i hygienické problémy eliminovány?

  • Pořiďte si matraci z kvalitních materiálů. Velice pevné jsou kupříkladu výrobky ze studené pěny, jež ovšem nebudou vyhovovat každému. Prvotřídní jsou nicméně rovněž latexové či některé pružinové matrace.

  • Při nákupu se určitě zajímejte o záruku jednotlivých výrobků. Prodloužená záruka 15 let sice ještě nemusí nic znamenat, na druhou stranu je přinejmenším důkazem, že výrobce takovým matracím věří.

  • Prodloužení hygienické životnosti nemusí být složité. Existují totiž ochranné potahy, případně chrániče matrací, jež zabraňují znečištění. To je vzhledem k výše uvedenému velmi důležité.

  • Prodloužení fyzické životnosti rovněž není nereálné. Např. se může osvědčit matraci pravidelně otáčet, čímž rozložíte zátěž na obě strany a zabráníte jednostrannému poškozování.

  • O matrace v domácnosti neustále pečujte, a to neagresivními čisticími prostředky. Nezapomínejte ani průběžně používat vysavač. I těmito dvěma kroky prodloužíte jejich životnost.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
468
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter