Co s rohy v místnosti

  • 2014-10-08
  • 0
  • Pavel Cahlík

Pro každého interiérového návrháře představuje každý roh výzvu. Těch výzev je samozřejmě více, ale především v menších prostorech se musí s touto problematikou pracovat obzvláště obezřetně.

Především panelové domy nutí své obyvatele přistavovat nábytek ke stěnám a využívat každý roh. I když se to jeví jako logický krok, nemusí tento systém zafungovat vždy. Důležité je se nebát prázdných rohů, nebo do nich umístit vhodný nábytek. To platí především u obývacích pokojů.

Obývací pokoj

Ptáte se proč? Obestavíte-li všechny stěny nábytkem, bude prostor působit stísněně a zastavěným dojmem. Plánujete-li obývací pokoj, je vždy první krok sepsat si všechny naprosto nezbytné funkce, které má daný prostor splňovat. Dle tohoto plánu následně vybíráme nábytek. V těchto místnostech se do rohů umísťují především knihovničky křesla či lampy.

Ložnice, studentské pokoje

Podlahová plocha ložnic je většinou menši než u obývacích pokojů. Proto se v těchto prostorech nevyhneme nábytku v rozích. To platí i u studentských a dětských  pokojů. Zde toto rozmístění ničemu nevadí. Naopak. Dokáže vytvořit i velmi pěkné sestavy.

A zcela opačná situace panuje v ložnicích, šatnách a kuchyních. Zde se hraje na centimetry i v případě větších bytů. Řešení typu rohové šatní skříně nebo rohových skříněk nejenže bravurně vyřeší rohovou problematiku, ale navíc poskytne i další, tolik ceněný, úložný prostor, který pomocí speciálních kování lze využít do posledního milimetru.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
455
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter