Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Dětské postele - od miminka až po juniora

Volba vhodné dětské postýlky není zásadní jen z pohledu designu. Dítě v ní bude trávit i polovinu svého dne. A s trochou nadsázky by se dalo říci: „Spokojené dítě, spokojený rodič.” Proto je volba vhodné postele pro Vaši ratolest naprosto zásadní. Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat?

Výběr první postýlky

Kolem druhého roku na Vás bude čekat poměrně zásadní rozhodnutí. Svému dítěti můžete pořídit speciální dětskou postýlku - většinou s rozměry 80x140 až 160 cm. Tato volba Vám zaručí mnohdy plynulejší přechod k samostatnosti dítěte. Ptáte se proč? Tyto postele jsou zpravidla vybaveny ohrádkami, zábranami a jinými prvky, které poskytnou dítěti pocit bezpečí nejen ve spánku, ale i během her. Navíc nemají ostré hrany a jsou povětšinou vybaveny i úložným prostorem.

Druhou variantou je pořídit “dospělou” postel v rozměru 90x180 cm. Nespornou výhodou tohoto rozhodnutí je skutečnost, že pokud vyberete kvalitní postel, tak by Vašemu potomkovi měla vydržet až do jeho studentských let. Samozřejmě budete muset po zhruba 2 až 3 letech pořídit novou matraci. Tomu se ale nevyhnete ani u dětských postýlek. 

Pokud by pro Vaše dítě přechod na dospělou postel znamenal přílišný skok, tak Vám nezbude nic jiného, než se poohlédnout po vhodné dětské postýlce. Ale i zde máte na výběr z mnoha variant. Snažte se vybírat postele se zábranou, které dítě ochrání proti případnému pádu a zároveň mu poskytne pocit bezpečí. Volte postel, u které nebude problém zábranu či zábrany postupně odmontovat. Snadno takto naučíte dítě spát na “otevřené” posteli.

Co zohlednit při výběru

Pokud jste si již ujasnili, pro kterou z variant se rozhodnete, tak můžete začít s výběrem designu. V této fázi musíte zohlednit hned několik faktorů. Kromě velikosti dětského pokoje a jeho barevnosti, se musíte zabývat například i tím zda se například Vaše rodina do budoucna nerozroste. V tomto případě bude nejspíše vhodné se poohlédnout po patrové posteli, která bude v prvních letech obsazena pouze z poloviny. Pokud Vám to ale prostor umožní, vždy volte dvě oddělené postele. Zdůrazníte tak individualitu Vašich dětí. 

Necháte-li výběr na svém dítěti, budete muset nejspíše uzpůsobit celý pokoj dětské postýlce ve tvaru automobilu. I to je ale řešení. Ovšem jen dočasné. Snažte se volit tvarově střídmý kus nábytku a barvy, které jsou neutrální - zelená, bílá nebo béžová. Zbytek vždy můžete podpořit doplňky, které jsou navíc levnější a snáze se tak obměňují. Skvělou volbou je i masivní dřevo. V obou případech ale trvejte na atestu zdravotní nezávadnosti barev popřípadě mořidla a laku.  

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen