Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Dětské postele - od miminka až po juniora

Volba vhodné dětské postýlky není zásadní jen z pohledu designu. Dítě v ní bude trávit i polovinu svého dne. A s trochou nadsázky by se dalo říci: „Spokojené dítě, spokojený rodič.” Proto je volba vhodné postele pro Vaši ratolest naprosto zásadní. Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat?

Výběr první postýlky

Kolem druhého roku na Vás bude čekat poměrně zásadní rozhodnutí. Svému dítěti můžete pořídit speciální dětskou postýlku - většinou s rozměry 80x140 až 160 cm. Tato volba Vám zaručí mnohdy plynulejší přechod k samostatnosti dítěte. Ptáte se proč? Tyto postele jsou zpravidla vybaveny ohrádkami, zábranami a jinými prvky, které poskytnou dítěti pocit bezpečí nejen ve spánku, ale i během her. Navíc nemají ostré hrany a jsou povětšinou vybaveny i úložným prostorem.

Druhou variantou je pořídit “dospělou” postel v rozměru 90x180 cm. Nespornou výhodou tohoto rozhodnutí je skutečnost, že pokud vyberete kvalitní postel, tak by Vašemu potomkovi měla vydržet až do jeho studentských let. Samozřejmě budete muset po zhruba 2 až 3 letech pořídit novou matraci. Tomu se ale nevyhnete ani u dětských postýlek. 

Pokud by pro Vaše dítě přechod na dospělou postel znamenal přílišný skok, tak Vám nezbude nic jiného, než se poohlédnout po vhodné dětské postýlce. Ale i zde máte na výběr z mnoha variant. Snažte se vybírat postele se zábranou, které dítě ochrání proti případnému pádu a zároveň mu poskytne pocit bezpečí. Volte postel, u které nebude problém zábranu či zábrany postupně odmontovat. Snadno takto naučíte dítě spát na “otevřené” posteli.

Co zohlednit při výběru

Pokud jste si již ujasnili, pro kterou z variant se rozhodnete, tak můžete začít s výběrem designu. V této fázi musíte zohlednit hned několik faktorů. Kromě velikosti dětského pokoje a jeho barevnosti, se musíte zabývat například i tím zda se například Vaše rodina do budoucna nerozroste. V tomto případě bude nejspíše vhodné se poohlédnout po patrové posteli, která bude v prvních letech obsazena pouze z poloviny. Pokud Vám to ale prostor umožní, vždy volte dvě oddělené postele. Zdůrazníte tak individualitu Vašich dětí. 

Necháte-li výběr na svém dítěti, budete muset nejspíše uzpůsobit celý pokoj dětské postýlce ve tvaru automobilu. I to je ale řešení. Ovšem jen dočasné. Snažte se volit tvarově střídmý kus nábytku a barvy, které jsou neutrální - zelená, bílá nebo béžová. Zbytek vždy můžete podpořit doplňky, které jsou navíc levnější a snáze se tak obměňují. Skvělou volbou je i masivní dřevo. V obou případech ale trvejte na atestu zdravotní nezávadnosti barev popřípadě mořidla a laku.  

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen