Dětský nábytek pro pohodový dětský pokoj, kde se cítí děti spokojeně

  • 2015-02-25
  • 0
  • Nábytek Elegance
Dětský nábytek pro pohodový dětský pokoj, kde se cítí děti spokojeně

Mezi nábytkem tvoří dětský nábytek v podstatě samostatnou kategorii. Patří k vybavení každého dětského pokoje a má několik specifik. Především rozměry musí odpovídat dítěti a jinak budeme zařizovat pokojík pro batole, jinak pro prvňáčka a úplně jiný styl bude mít studentský pokoj středoškoláka. Pak už však pomalu přecházíme k nábytku běžnému. Pojďme se podívat na ten ryze dětský nábytek pro naše ratolesti.

Mějme na paměti, že pro dítě by měl pokojík místem, kde se cítí dobře, může si hrát a kde bude většinu času trávit. K tomu všemu je nutno uzpůsobit také nábytek. Nabídka dětského nábytku je rozmanitá a nabízejí se jak kompletní sady celé výbavy dětských pokojů, tak samozřejmě jednotlivé části. Základem je pochopitelně zvolit nábytek, který bude pro dítě snadno dostupný a také bezpečný. Proto pamatujme na eliminaci ostrých hran či jiných nebezpečí, které si v dospělosti často ani neuvědomíme.

Dětský nábytek by měl vytvářet v pokoji klidnou a světlou atmosféru

Velikostně je dětský nábytek uzpůsoben rozměrům, aby byl pro dítě dostupný. Například otevírání skříně, výška židlí a stolu, apod. To je rozhodující, nikoli však jediný faktor. U dětského nábytku a obecně zařízení dětského pokoje pamatujme na to, že skutečně má být příjemným a klidným místem, zkrátka, aby se v něm dítě cítilo spokojeně. Je lepší zvolit světlejší varianty, pokojík tak bude působit vzdušněji a prostorněji. Nezapomínejme ani na případné dekorace s různými dětskými motivy.

Děti vyrůstají a nábytek s nimi

Co naplat, dítě roste. Ale s ním také nábytek, respektive jeho obměna. Jinak bude vypadat pokojík batolete, který se snažme udělat co nejvíce barevný a hravý, v jiném stylu bude vypadat pokojík žáka páté třídy, který už nebude tak pestrý, ale stále v dětských motivech například s oblíbenými filmovými hrdiny. Zcela jiné pojetí bude mít studentský pokoj středoškoláka. Tomuto vývoji je nutno přizpůsobit jak designové a barevné provedení, rozměry, ale také dispozice a celkové sladění barev. Například větší postel a prostornější skříň, neboť přibude oblečení a také větší kancelářský stůl a z dětského pokoje se stává pracovní a odpočinkové místo.

Od barevného dětského nábytku až po útulné místo pro středoškoláka

Dětský nábytek každopádně má být moderní a maximálně pohodlný. K tomu je dobré zvolit barevné a světlé tóny. Zkrátka tak, aby byl dětský pokoj pro děti místem pohody, klidu a odpočinku. V pozdějším věku jej postupně měníme na pracovně-odpočinkové místo a nábytek uzpůsobíme jeho potřebám a věku. U malých dětí hrají prim barvy a pestrost, u starších světlé tóny a svěží moderní design vzhledem k potřebám a zájmům. Dopřejme dětem kvalitní dětský nábytek, aby byl nejen praktický, ale také vydržel. I děti mají svůj vkus a představy, nenechte se zmýlit. Odměnou za dětský pokojík, kde se budou cítit dobře vám bude jejich úsměv. A dětský úsměv je poklad nadevše.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
475
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter