Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Dětský nábytek pro pohodový dětský pokoj, kde se cítí děti spokojeně

Mezi nábytkem tvoří dětský nábytek v podstatě samostatnou kategorii. Patří k vybavení každého dětského pokoje a má několik specifik. Především rozměry musí odpovídat dítěti a jinak budeme zařizovat pokojík pro batole, jinak pro prvňáčka a úplně jiný styl bude mít studentský pokoj středoškoláka. Pak už však pomalu přecházíme k nábytku běžnému. Pojďme se podívat na ten ryze dětský nábytek pro naše ratolesti.

Mějme na paměti, že pro dítě by měl pokojík místem, kde se cítí dobře, může si hrát a kde bude většinu času trávit. K tomu všemu je nutno uzpůsobit také nábytek. Nabídka dětského nábytku je rozmanitá a nabízejí se jak kompletní sady celé výbavy dětských pokojů, tak samozřejmě jednotlivé části. Základem je pochopitelně zvolit nábytek, který bude pro dítě snadno dostupný a také bezpečný. Proto pamatujme na eliminaci ostrých hran či jiných nebezpečí, které si v dospělosti často ani neuvědomíme.

Dětský nábytek by měl vytvářet v pokoji klidnou a světlou atmosféru

Velikostně je dětský nábytek uzpůsoben rozměrům, aby byl pro dítě dostupný. Například otevírání skříně, výška židlí a stolu, apod. To je rozhodující, nikoli však jediný faktor. U dětského nábytku a obecně zařízení dětského pokoje pamatujme na to, že skutečně má být příjemným a klidným místem, zkrátka, aby se v něm dítě cítilo spokojeně. Je lepší zvolit světlejší varianty, pokojík tak bude působit vzdušněji a prostorněji. Nezapomínejme ani na případné dekorace s různými dětskými motivy.

Děti vyrůstají a nábytek s nimi

Co naplat, dítě roste. Ale s ním také nábytek, respektive jeho obměna. Jinak bude vypadat pokojík batolete, který se snažme udělat co nejvíce barevný a hravý, v jiném stylu bude vypadat pokojík žáka páté třídy, který už nebude tak pestrý, ale stále v dětských motivech například s oblíbenými filmovými hrdiny. Zcela jiné pojetí bude mít studentský pokoj středoškoláka. Tomuto vývoji je nutno přizpůsobit jak designové a barevné provedení, rozměry, ale také dispozice a celkové sladění barev. Například větší postel a prostornější skříň, neboť přibude oblečení a také větší kancelářský stůl a z dětského pokoje se stává pracovní a odpočinkové místo.

Od barevného dětského nábytku až po útulné místo pro středoškoláka

Dětský nábytek každopádně má být moderní a maximálně pohodlný. K tomu je dobré zvolit barevné a světlé tóny. Zkrátka tak, aby byl dětský pokoj pro děti místem pohody, klidu a odpočinku. V pozdějším věku jej postupně měníme na pracovně-odpočinkové místo a nábytek uzpůsobíme jeho potřebám a věku. U malých dětí hrají prim barvy a pestrost, u starších světlé tóny a svěží moderní design vzhledem k potřebám a zájmům. Dopřejme dětem kvalitní dětský nábytek, aby byl nejen praktický, ale také vydržel. I děti mají svůj vkus a představy, nenechte se zmýlit. Odměnou za dětský pokojík, kde se budou cítit dobře vám bude jejich úsměv. A dětský úsměv je poklad nadevše.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen