Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Dětský pokoj, na který nezapomenou

Je čas na vlastní dětský pokoj? Potřebujete inspiraci k tomu, abyste dětem udělali radost? Můžete se zeptat přímo dětí nebo se podívat na další nápady.

Zařizujete svým potomkům nový pokoj nebo potřebujete renovaci pro ten původní? V obou případech se hodí nějaká inspirace, která zařizování usnadní a dětem výsledek udělá radost.

Úprava dětského pokoje se liší podle toho, zda prostory obývá chlapec nebo dívka, malé dítě nebo školák či dokonce student. Také záleží na počtu dětí, které budou místnost obývat. Záleží i na velikosti prostoru, protože jiné řešení se vám nabízí v panelákovém bytě a jiné v domě.

V každém případě si nejdřív udělejte náčrt a seznam případného nábytku, který byste chtěli do pokoje umístit.

Podle věku dítěte je nutné myslet hlavně na jejich bezpečnost, takže vybírat takové prvky od podlahy až po strop, které zajistí opravdu bezpečné a příjemné prostředí.

 

Co se týká výběru barev, tak je můžete nechat vybírat přímo vaše děti. Jinou barvu si vybere čtyřletá holčička a jinou školačka. Jde o jejich vlastní pocity, a pokud vyberete barvu, kterou vaše dítě nemá rádo, tak to v něm zanechá nepříjemné pocity. Nejčastějšími moderními odstíny jsou modrá, zelená, růžová nebo žlutá. Starší děti dávají přednost extravaganci a není vyloučené, že si vyberou barvy tmavší nebo zcela neutrální. 

Dětský pokoj má být oázou klidu a soukromí vašich potomků. Při výběru nábytku jde nejen o praktickou, ale také estetickou stránku věci. Nejlépe zvoleným materiálem pro dětský nábytek je dřevo. Může být ponechané v přírodních barvách nebo v kombinacích barevných.

Výběr nábytku záleží také na tom, jestli jde o pokoj dětský nebo studentský pokoj. V žádném z nich však nemůže chybět dětská postel, skříň, police, psací stůl, židle. Jako doplnění skvěle poslouží různé odkládací boxy, sedací pytel a podobně. Ostatní doplňky již záleží na potřebách vašich dětí. Na stěnách určitě nemůžou chybět obrázky, které si děti můžou vyrobit i samy a vy jim pomůžete třeba s rámečky.

Společně můžete vybírat i takové doplňky jako lampičky, hlavní osvětlení a nakonec koberec.

U koberců se pro dětské pokoje moc nedoporučuje celoplošný, protože je lapačem prachu a dalších nečistot, které způsobují u dětí alergie a nemoci a špatně se udržuje. Pro malé děti je oblíbeným řešením malý koberec se vzorem silnic, na kterém si můžou hrát. U starších dětí stačí barevný kobereček doprostřed místnosti, který oživí prostor a jde o něj snadno pečovat.

Společně s dětmi zvládnete zařízení dětského i studentského pokoje hravě.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen