Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Dokonalé osvětlení pracovního stolu ovlivní váš pracovní výkon

Aby práce u psacího nebo kancelářského stolu byla kvalitní, potřebujeme mimo jiné i dostatečné množství světla, a to kvalitního světla. Přestože nejlepším osvětlením je běžné denní světlo, ne vždy si takový luxus můžeme dopřát. Netřeba však strádat. Dnes je na trhu mnoho druhů osvětlení, které dodají vašemu stolu punc výjimečnosti a vylepší váš pracovní výkon.

Několik klinických studií potvrdilo, že pracovní výkon je závislý též na dostatečném osvětlení pracovního místa. Ať už pracujete na nedostatečně osvětlených stranách kancelářských budov nebo v nočních hodinách, rozhodně nevyužijete ten komfort v podobě denního osvětlení.

Ostré osvětlení rychleji unaví oči

Pokud nemůžete ovlivnit ani umístění vašich pracovních stolů, musíte nevyhnutelně rozmýšlet o nejvhodnějším druhu umělého osvětlení. Prvním doporučením je nepoužívat tzv. orientační světlo, nebo-li osvětlení, které je slabé a dopadá jen na jednu část plochy.

Všeobecně platí několik zásad, jak osvětlit pracovní prostor. Jednak musíme uvažovat o výběru osvětlení. Světlo by nemělo být příliš ostré, ale ani příliš slabé. Ostré světlo, nejenom že unaví oči, nýbrž způsobují také nepříjemnou bolest hlavy.

Umělé osvětlení by mělo dopadat na možná co největší část pracovní plochy tak, abychom si nestínili. S tím ruku v ruce souvisí i umístění samotné pracovní lampy. Pokud píšete pravou rukou, je dobré položit lampičku do leva. Leváci zase dají lampičku doprava. Tedy tak, aby si nestínili. Ideálem je, když světlo dopadá na plochu stolu pod úhlem sedmdesáti stupňů. Přestože lampy lze nastavit do různých výšek, všeobecně se doporučuje výška mezi čtyřiceti až padesáti centimetry.

Výhody a nevýhody halogenového a LED osvětlení

Kvůli ostrému přechodu z osvětlené pracovní plochy do okolního prostředí, bychom měli mít na paměti také vhodné osvětlení okolí stolu. A to buď bodovými zářiči, stojící lampou nebo dekoračním osvětlením.

Dalším neméně důležitým prvkem osvětlení je typ žárovky. Můžeme využít halogenové žárovky, LED svítidla, či úsporné žárovky, které jsou náhradou k již nevyužívaným klasickým žárovkám. Halogenový zdroj světla, jenž vydrží svítit až 2000 hodin, v sobě ukrývá velký potenciál. Je tedy vhodný do kanceláří, administrativních prostor i běžných domácích pracoven. Velkou výhodu halogenových žárovek představuje jejich pracovní teplota, která dává světlu vyšší jas. Kromě toho jsou ideálem pro místnosti, kde se neustále zhasíná a rozsvěcí. Naopak LED osvětlení, jehož předností je neuvěřitelná životnost (15 000 hodin), potřebuje delší dobu k plnému rozsvícení.

 

Přestože potřebnou kvalitu denního osvětlení nelze ničím nahradit, existuje dnes již umělé osvětlení, které nám zaručí nezbytnou zrakovou pohodu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen