Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Dřevotříska, materiál bez kterého se u moderního nábytku neobejdeme.

Při výrobě nábytku se nejvíce využívají přírodní materiály. Mohou být upraveny tak, aby seděly nejen při výrobě, ale také vizuální stránce finálního výrobku

 

Dřevotřískové desky jsou základem při výrobě nábytku

Při výrobě produktů ze dřeva se dobře uplatňuje jeden materiál, kterým je dřevotříska. Každý truhlář vám potvrdí, že se bez dřevotřísky neobejde například při výrobě nábytku. Dřevotřískové desky jsou oblíbené především z důvodu univerzálního využití a také dobré opracovatelnosti. Tento materiál má ale více podob, a tudíž i více možností uplatnění. Pro všechny druhy ale platí, že se vyrábějí z dřevěných třísek, jak napovídá sám název.

- Klasické dřevotřískové desky patří k nejlevnějším materiálům, které se dají na výrobu nábytku použít. Z jejich povrchu vystupují malé třísky a hodí se tedy spíše na místa, která nebudou ve finále viditelnými. Mohou být ale upraveny přírodní dýhou. Pak jejich viditelnost nevadí.

o Oproti dřevovláknitým deskám se liší především v tom, že mají nižší hustotu a nejsou tolik pevné.

o Odborníci je znají pod označením DTD.

Další možností, kterou nabízejí dřevotřískové desky jsou desky laminotřískové (LTD). Tento materiál je přímo určený k výrobě nábytku. Vyniká svou odolností a povrchem připomíná dekor dřeva. Desky mohou být vyrobeny i v jiných povrchových úpravách.

Mnoho možností dřevovláknitých desek

Jste šikovný kutil a přemýšlíte, z čeho vyrobíte desku pod matraci postele? Ideálním řešením je dřevovláknitá deska (DVD).

o K těmto materiálům patří

a) sololit – využívá se na zadní části skříní.

b) hobra – podkladový materiál pod moderní plovoucí podlahy.

c) akulit – sololit, který je pravidelně perforovaný. Ten se využívá na zmíněné podložky pod matrace. Tím, že je perforovaný, je také dostatečně prodyšný.

Dalšími materiály pro výrobu nábytku jsou MDF a HDF desky.

1) MDF – deska, která má větší tloušťku nežli sololit. Své využití nachází při výrobě nábytku, lišt, kuchyňských dvířek).

2) HDF – nesnáší vlhké prostředí. Využívá se jako nosná vrstva pro laminátové podlahy.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen