Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Efektivní uspořádání kuchyňské linky

V kuchyni musí být nejen vše potřebné pro snadnou a kvalitní přípravu pokrmů, ale zároveň je nutné vhodně uspořádat prostor kuchyňské linky. I to se výrazně projeví na efektivitě vašeho kulinářského umění.

5 tipů, jak uspořádat kuchyňskou linku

Efektivita v kuchyni se odvíjí už od výběru kuchyňské linky, která vám musí vyhovovat, přičemž samozřejmě záleží rovněž na velikosti místnosti i na rozmístění přípojek na elektřinu a vodu. Někde je totiž vhodnější a praktičtější rovná kuchyňská linka, jinde je lepší tvar G, L či U. My se ovšem níže zaměříme na samotné uspořádání jednotlivých prvků linky, tak aby to vyhovovalo.

Rozměry kuchyňské linky

Pracovní deska by měla být umístěna mezi dřezem a prostorem pro vaření. Její šířka by v ideálním případě měla být cca 80 až 100 cm, v rozměrnějších kuchyních však může bez problému být i o 20 cm širší. Hloubka je potom nejčastěji doporučována v rozmezí 60 až 80 cm. A výška? Zhruba 85 až 95 cm.

Umístění skříněk

Potřeba je samozřejmě i dostatečné množství kuchyňských skříněk, přičemž rovněž v jejich případě hraje zásadní roli umístění. Abyste šetřili svá záda, častěji používané vybavení dávejte spíše do horních skříněk, jejichž výška se odvíjí od výšky členů domácnosti, kteří by do nich měli shodně dosáhnout.

Umístění spotřebičů

Rovněž umístění pravidelně používaných kuchyňských spotřebičů by mělo být ergonomické. Nezapomínejte, že vaření nemusí být fyzicky namáhavá dřina!

Nezapomínejte na ingredience

Také přísady, které používáte častěji, tedy např. sůl či cukr, je důležité mít vždy po ruce, neboť pak bude vaše práce zase o něco efektivnější.

Chraňte své smysly

Nad kuchyňskou linku je samozřejmě vhodné umístit kvalitní osvětlení, abyste si při přípravě pokrmů nekazili zrak. Digestoř zase uleví vašemu čichu a spotřebiče by pochopitelně neměly být příliš hlučné, protože pak nebudou nijak ohrožovat váš sluch.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen