Fotografie v interiéru

  • 2015-08-09
  • 0
  • Pavel Cahlík
Fotografie v interiéru

Je to v nás. Prostor, který obýváme chceme neustále zkrášlovat a zabydlovat. Je to naprosto pochopitelné. Asi jen málokdo by chtěl bydlet v bílo-černé „pitevně“ z designového časopisu. Občas se to ale vymkne kontrole. Jak tomu předejít?

 

Fotografie jsou asi tím nejběžnějším prvkem, kterým se dá prostor vyšperkovat. Každý z nás asi již někdy něco vyfotil. Ne všechny fotky se ale hodí k prezentaci. Dojdete-li k rozhodnutí, že nějaké z Vašich děl je hodno vystavení, snažte se dodržet následující rady.

 

Pečlivě vybírejte

Především při výběru fotografií pro menší prostory se opravdu zaměřte na tuto fázi. V době digitální fotografie budete mít opravdu z čeho vybírat. Svůj výběr nechte pár dní v klidu a poté s k němu vraťte. Zahrňte do něj klidně i více kousků. Nemusíte všechny použít. Budete tak mít i možnost obměny. Pokud si budete opravdu jistí, tak fotografie nechte vytisknout.

 

Rozměry

Zde vše záleží na prostoru, který chcete fotografiím vyčlenit. Rozhodně se vyvarujte tomu, že Vaše díla budou viset po celém bytě. Vyberte jedno nebo dvě místa, ze kterých uděláte vlastní galerii. Pokud máte dostatek prostoru, můžete zvolit menší formát. Ano, je to tak. „Rozdrobené“ obrázky prostor mohou totiž nepříjemně zmenšit.

 

Vyberte vhodný rám

Buďte kreativní. Vyberte různé rámy v podobných barvách a rozměrech. Na trhu nejsou jen dřevěné desky, na kterých drží sklo klipsnami. Rám by ale neměl zastínit samotnou fotografii. Držte se spíše decentních barev jako je černá, bílá nebo šedá. Budete mít lehčí práci pří výběru a kombinování a také se bude Vaše sbírka lépe doplňovat.

Všechny fotky nemusí být v rámu. Některé digitální sběrny dokáží Vaše díla přenést na plátno nebo na desku. Budete ale muset počítat s vyšší cenou a dávat pozor na to, aby takto vyhotovené fotografie zapadly do Vaší kompozice.

 

Dodržte kompozici

Předem si naplánujte, jak fotografie rozmístíte. Rozložte fotografie v rámu na zem a vytvořte tak mozaiku nebo pravidelný tvar. Pokud si nejste jistí, tak pod fotky dejte karton nebo kus papíru a umístění naznačte tužkou. Pak jen karton přiložíte na zeď a zaznačte jednotlivé body.  

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
667
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter