Halloweenské dekorace nejsou kýčem, ale příjemným zpestřením podzimu

  • 2014-10-26
  • 0
  • Nábytek Elegance

Přestože je Halloween importovaným svátkem, i u nás se rychle zabydlel. Noc z 31. října na 1. listopadu je nocí magickou. A právě onen závoj magie a tajemství nás strašně přitahuje. Ukažme si tedy, jak si takovou halloweenskou atmosféru udělat u nás doma?

Dávná tajemství říkají, že právě v noci z 31. října do 1. listopadu je nejtenčí rozdíl mezi naším světem a světem duchů. Dýně nebyla vždy symbolem tohoto svátku. Před dům, jako uvítání pro duchy zemřelých předků a ochranu před zlými démony, se nejprve dávaly kousky uhlí nebo svíčky. A poté přišla již zmiňovaná dýně.

 

Tradiční dýňovou dekoraci zvládne vytvořit i dítě

Vytvořit si tento symbol Halloweenu není nikterak složité. Halloweenskou lucernu, kterou podle zvyku položíte před vchod nebo do jeho blízkosti, si mohou zkusit vyzdobit i zručnější děti. K práci budeme potřebovat samotnou dýni, ostrý nůž a polévkovou lžíci. Dýni si nejdříve umyjeme a zbavíme nečistot. Po usušení se pustíme do práce. Fixem nebo propiskou uděláme kolem stopky kruh, který pak nožem vyřízneme. Tento kryt si ponecháme, bude totiž sloužit jako poklop lucerny.

Vnitřek poté vydlabeme polévkovou lžící. Dbáme na to, abychom dodrželi asi dvoucentimetrový okraj. Po vydlabání si na dýni opět za pomoci fixu načrtneme tak známý vzor smějícího se ducha a tuto část opět pomalu vyřezáváme. Povede-li se nám odříznout více, než jsme chtěli, uříznutou část připevníme párátkem. Po vykrájení a finální výzdobě vložíme dovnitř svíčku či jiné světlo, zakryjeme předem uříznutým poklopem a dáme před vchodové dveře.

Oranžové a žluté dekorace připomenou barvy podzimu

Další dekorace můžeme vyrobit například ze starých zavařovacích sklenic. Stačí je jen namalovat dožluta nebo dooranžova, přidat známý halloweenský motiv, nechat uschnout a vložit do nich čajovou svíčku.

Speciální halloweenskou výzdobu pak pořídíme jak ve specializovaných e-shopech, tak i v běžném supermarketu. K halloweenské výzdobě patří nejrůznější sušené květiny, malé dýně, girlandy, svícny, halloweenská zátiší, netopýří dekorace i třeba stínítka nebo světelné dekorace.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
654
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter