Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Halloweenské dekorace nejsou kýčem, ale příjemným zpestřením podzimu

Přestože je Halloween importovaným svátkem, i u nás se rychle zabydlel. Noc z 31. října na 1. listopadu je nocí magickou. A právě onen závoj magie a tajemství nás strašně přitahuje. Ukažme si tedy, jak si takovou halloweenskou atmosféru udělat u nás doma?

Dávná tajemství říkají, že právě v noci z 31. října do 1. listopadu je nejtenčí rozdíl mezi naším světem a světem duchů. Dýně nebyla vždy symbolem tohoto svátku. Před dům, jako uvítání pro duchy zemřelých předků a ochranu před zlými démony, se nejprve dávaly kousky uhlí nebo svíčky. A poté přišla již zmiňovaná dýně.

 

Tradiční dýňovou dekoraci zvládne vytvořit i dítě

Vytvořit si tento symbol Halloweenu není nikterak složité. Halloweenskou lucernu, kterou podle zvyku položíte před vchod nebo do jeho blízkosti, si mohou zkusit vyzdobit i zručnější děti. K práci budeme potřebovat samotnou dýni, ostrý nůž a polévkovou lžíci. Dýni si nejdříve umyjeme a zbavíme nečistot. Po usušení se pustíme do práce. Fixem nebo propiskou uděláme kolem stopky kruh, který pak nožem vyřízneme. Tento kryt si ponecháme, bude totiž sloužit jako poklop lucerny.

Vnitřek poté vydlabeme polévkovou lžící. Dbáme na to, abychom dodrželi asi dvoucentimetrový okraj. Po vydlabání si na dýni opět za pomoci fixu načrtneme tak známý vzor smějícího se ducha a tuto část opět pomalu vyřezáváme. Povede-li se nám odříznout více, než jsme chtěli, uříznutou část připevníme párátkem. Po vykrájení a finální výzdobě vložíme dovnitř svíčku či jiné světlo, zakryjeme předem uříznutým poklopem a dáme před vchodové dveře.

Oranžové a žluté dekorace připomenou barvy podzimu

Další dekorace můžeme vyrobit například ze starých zavařovacích sklenic. Stačí je jen namalovat dožluta nebo dooranžova, přidat známý halloweenský motiv, nechat uschnout a vložit do nich čajovou svíčku.

Speciální halloweenskou výzdobu pak pořídíme jak ve specializovaných e-shopech, tak i v běžném supermarketu. K halloweenské výzdobě patří nejrůznější sušené květiny, malé dýně, girlandy, svícny, halloweenská zátiší, netopýří dekorace i třeba stínítka nebo světelné dekorace.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen