Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Halloweenské dýně před domem i v interiéru

Máte rádi podzim a s ním související výzdobu a Halloween? Urodila se vám hromada dýní a nevíte co s nimi? Udělejte si Halloween doma i venku.

Slavnosti Halloweenu nejsou naší tradicí, ale především zemí jako USA, Austrálie, Kanady nebo Velké Británie. Přicházejí na podzim, přesněji 31. října. Jde o svátek keltského původu a charakteristickými prvky jsou různé strašidelné masky, kostýmy a originální výzdoba, ke které patří především dýně. 

U nás se Halloween sice neslaví, ale předchází naší české tradici, a sice křesťanským slavnostem Památky zesnulých, kdy si každý připomene nejbližší, kteří už nejsou mezi námi.

A také jsme s radostí převzali podzimní výzdobu, se kterou souvisí právě dýně.

Svítící dýně se stala oblíbeným symbolem prodlužujících se podzimních večerů a slouží jako dokonalá dekorace. Není snad byt nebo dům, ve kterém by se tento styl dekorace na podzim neobjevil.

 

Jak svítící dýni připravit?

Typické pro výzdobu jsou velké oranžové dýně. Vyřezávání dýně patří k oblíbeným činnostem, do kterých se zapojí rodiče i děti, babičky, tetičky i dědečkové.

Do vyřezávání se pustíte s chutí, když budete mít originální nápad, který předčí všechny ostatní.  Ze všeho nejdřív je důležité dýni vydlabat, tedy zbavit jí dužiny. Z té následně můžete udělat polévku, zavařeniny a další dobroty. Vraťme se ale k samotnému dlabání.

 

  • Dýni pořádně upevněte, aby se nehýbala, a při smeknutí jste si nezpůsobili zranění. Usnadníte si práci, když jednoduše seříznete spodek dýně a tím zajistíte její stabilitu, protože bude pevně stát. Kolem stopky odříznete vršek dýně, vznikne něco jako víko. Vezměte si velkou lžíci a můžete se pustit do dlabání dužiny.

 

  • Když je dužina odstraněna, můžete se pustit do kreativní části výroby svítících dýni. Klasickým tvořením otvorů pomocí nože jsou oči, ústa, nos v co nejstrašidelnějším provedení. K tomu můžete použít různé šablony a inspirace, aby byla vaše dýně co nejoriginálnější.  

 

  • Můžete dokonce použít zcela netradiční otvory v podobě písmen, nápisů, odkazů nebo využít formičky na výrobu cukroví a vzniknou vám úžasné vzory v podobě sněhových vloček, hvězdiček, srdíček atd.

 

  • Do takto připravené dýně už stačí vložit jenom hořící svíčku, obvykle čajovou. Aby přes noc nezhasla, přikryjete dýni víkem, které jste vykrojili hned na začátku a pro lepší proudění vzduchu do víka udělejte pár dírek.  Takto připravená dýně může následně zdobit vaše zahrady, schodiště, předsíň, ale také jídelní stůl a nemusí zůstat prázdná ani komoda.

 

Fantazii se meze nekladou a můžete se držet svých vlastních nápadů, protože čím originálnější tím dokonalejší výzdoba.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen