Holá, holá škola prvňáčky volá

  • 2017-09-03
  • 0
  • Nábytek Elegance
Holá, holá škola prvňáčky volá

A je tady den, kterého se někteří rodiče a děti obávají, jiní se těší. Nástup do první třídy. Vaše potomky čeká nová etapa života, ve které poznají nové kamarády, paní učitelky a také se něco zcela nového naučí. Odbourají se návyky ze školky, takže žádné hraní a odpolední spaní, ale psaní, počítání a čtení.

A aby to nebylo jen o nových povinnostech a celkové změně režimu, můžete jim tento nástup doma zpříjemnit. Třeba zařízením zbrusu nového dětského pokoje.

V praxi to pro vás znamená, že provedete celkovou změnu, která se víc přiblíží potřebám malého školáka a vytvoří prostředí, ve kterém se bude moci samozřejmě dál hrát, ale také bude mít prostor pro vykonávání školních povinností.

Celkové změny záleží na tom, v jakém stylu byl pokojíček doposud zařízený. Jestli pomůže pouze nějaká výměna a doplnění nebo se pustíte do zařizování úplně od začátku. V obou případech to chce moderní a vyhovující dětský nábytek.

A ten dělí pokoj na tři pomyslné části. Spací, hrací a v tomto momentě důležitý sektor školní neboli pracovní.

 

Začněme tedy tím školním prostorem.

V něm by rozhodně neměl chybět psací stůl a k němu vhodná židle. Jeho umístění je nejlepší v blízkosti okna tak, aby světlo na vašeho školáka nešlo přímo, tedy zepředu. Každý správný stůl má mít praktické šuplíky, do kterých se vejde spousta školních pomůcek. Na stole by neměla chybět vhodná lampička, která se nechá nastavovat dle aktuálních potřeb. Dalším vhodným zařízením pro pracovní prostor školáka jsou poličky nebo nástěnka. A v neposlední řadě také knihovna, ve které bude mít po ruce všechny svoje knížky. A doplňků by se dalo vymyslet spoustu od odpadkového koše až po různé boxy a přihrádky.

 

V místech dál od dveří se bude skvěle vyjímat prostor na odpočinek.

Do něj patří dětská postel i šatní skříň a noční stolek. Pokud je místa dostatek, tak se zajisté hodí také praktická komoda, ale pozor na přeplnění prostoru nábytkem. Další úložné prostory můžete nahradit třeba stojany na ramínka nebo háčky připevněnými na zdi.

 

Nezapomeňte také na hraní

I když dítě chodí do školy, hraní bude i nadále součástí jeho každodenního života. Ten můžete vybavit sedacím vakem, pověsit na strop houpačku nebo nechat prostor zcela volný a zkrášlit jej příjemným kobercem. Nakonec si vaše dítě bude stejně hrát tam, kde bude chtít a kde mu to je příjemné.

 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
590
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter