Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak a podle čeho vybrat dětské postele?

I když to tak vůbec nevypadá, tak dětské postýlky a postele pro děti jsou jednou z nejdůležitějších součástí dětského pokoje. Jednak kvůli tomu, že malé dítě stráví v posteli drtivou většinu dne a jednak také díky tomu, že nekvalitní postele dětským zádům rozhodně neprospívají.

Mluvíme-li o dětských postelích, musíme si je rozdělit podle věku. Jednak jde o dětské postýlky do třech let věku dítěte, které musí splňovat ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost, nezávadnost a kvalitu. Není se tedy čemu divit, že takovýto kus nábytku musí dodržet normu, jejíž přísné zadání důsledně kontroluje, jak má postýlka vypadat. Poté se již jedná o klasické dětské postele, kde se ale opět musí dbát na bezpečnost a především zabránit pádům a zraněním ve spánku.

 

Kvalitní rošt a dobrá matrace jsou zárukou klidného spaní i u dětí

Všeobecně platí, že postýlky o rozměrech 120 x 60 nebo 140 x 70 cm by měly mít certifikaci bezpečnosti a nezávadnosti. Postýlka bývá nejčastěji vyrobena z tvrdého bukového nebo dubového dřeva. Dřevo je povrchově upraveno tak, aby si dítě nezadřelo tříšku do ručiček. Spodní část postýlky tvoří polohovatelný rošt nebo pevná deska. Vzhledem k prodyšnosti a lepšímu větrání jsou právě polohovatelné rošty ideální volbou. S tím souvisí i výběr matrace. Ta se nejčastěji vyrábí z tradičního molitanu, nebo z přírodních vláken, jakými jsou například vlákna kokosová. Kojící matky jistě ocení i odnímatelné bočnice, které jim usnadní častou a bezpečnou manipulaci s děťátkem.

Alternativou k tradičním dětským postýlkám mohou být tzv. „rostoucí postele.“ Rostoucí postele by v ideálním případě měly dítěti vydržet až do dospělosti. Rostoucí postele, jak již z názvu vyplývá, rostou společně s dítětem. A to díky jejich neuvěřitelné variabilitě a funkčnosti. Dítě tak má k dispozici jak postýlku, tak i přebalovací kout, ale například i úložný prostor, koutek na hraní, skluzavku, a podobně. V závislosti na tom, jak dítě odrůstá, se mění i funkce jednotlivých prvků postele tak, aby byl prostor na spaní podřízen vzrůstu dítěte.

 

Palandy nejsou určeny dětem do šesti let

V případě, že vybíráte pro vaše děti palandy, nebo-li patrové postele, měli byste být na pozoru. Kromě toho, že jsou dle normy určeny pro děti od šesti let, měly by splňovat i další vlastnosti. Jde tedy především o dostatečnou stabilitu, konstrukci, velikost prostoru nebo o správné rozměry výstupního žebříku.

Dobrý a správný výběr postele vám ušetří nemalé starosti a dopřeje i Vám klidný spánek!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen