Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak a podle čeho vybrat dětské postele?

I když to tak vůbec nevypadá, tak dětské postýlky a postele pro děti jsou jednou z nejdůležitějších součástí dětského pokoje. Jednak kvůli tomu, že malé dítě stráví v posteli drtivou většinu dne a jednak také díky tomu, že nekvalitní postele dětským zádům rozhodně neprospívají.

Mluvíme-li o dětských postelích, musíme si je rozdělit podle věku. Jednak jde o dětské postýlky do třech let věku dítěte, které musí splňovat ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost, nezávadnost a kvalitu. Není se tedy čemu divit, že takovýto kus nábytku musí dodržet normu, jejíž přísné zadání důsledně kontroluje, jak má postýlka vypadat. Poté se již jedná o klasické dětské postele, kde se ale opět musí dbát na bezpečnost a především zabránit pádům a zraněním ve spánku.

 

Kvalitní rošt a dobrá matrace jsou zárukou klidného spaní i u dětí

Všeobecně platí, že postýlky o rozměrech 120 x 60 nebo 140 x 70 cm by měly mít certifikaci bezpečnosti a nezávadnosti. Postýlka bývá nejčastěji vyrobena z tvrdého bukového nebo dubového dřeva. Dřevo je povrchově upraveno tak, aby si dítě nezadřelo tříšku do ručiček. Spodní část postýlky tvoří polohovatelný rošt nebo pevná deska. Vzhledem k prodyšnosti a lepšímu větrání jsou právě polohovatelné rošty ideální volbou. S tím souvisí i výběr matrace. Ta se nejčastěji vyrábí z tradičního molitanu, nebo z přírodních vláken, jakými jsou například vlákna kokosová. Kojící matky jistě ocení i odnímatelné bočnice, které jim usnadní častou a bezpečnou manipulaci s děťátkem.

Alternativou k tradičním dětským postýlkám mohou být tzv. „rostoucí postele.“ Rostoucí postele by v ideálním případě měly dítěti vydržet až do dospělosti. Rostoucí postele, jak již z názvu vyplývá, rostou společně s dítětem. A to díky jejich neuvěřitelné variabilitě a funkčnosti. Dítě tak má k dispozici jak postýlku, tak i přebalovací kout, ale například i úložný prostor, koutek na hraní, skluzavku, a podobně. V závislosti na tom, jak dítě odrůstá, se mění i funkce jednotlivých prvků postele tak, aby byl prostor na spaní podřízen vzrůstu dítěte.

 

Palandy nejsou určeny dětem do šesti let

V případě, že vybíráte pro vaše děti palandy, nebo-li patrové postele, měli byste být na pozoru. Kromě toho, že jsou dle normy určeny pro děti od šesti let, měly by splňovat i další vlastnosti. Jde tedy především o dostatečnou stabilitu, konstrukci, velikost prostoru nebo o správné rozměry výstupního žebříku.

Dobrý a správný výběr postele vám ušetří nemalé starosti a dopřeje i Vám klidný spánek!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen