Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak by měla vypadat ustlaná postel?

Máte pocit, že vaše postel je dobře ustlaná? Nebo naopak stále přemýšlíte o tom, jak by měla dokonale ustlaná postel vlastně vypadat? Pokud vás toto téma zajímá, záleží vám nejen na designu, ale také na zdravotních aspektech, ke kterým patří vyvětrané polštáře a peřiny, a navíc nemáte času nazbyt, určitě se nechejte inspirovat následujícím článkem.

Máte opravdu ustlanou postel?

Stlaní postele je pro vás již rutina, často pouze složíte peřinu a naklepete polštáře, případně přehodíte přehoz. Někteří se mylně domnívají, že ustlání postele tak trochu souvisí s puntičkářstvím, ale to není úplně pravda. Nezáleží pouze na tom, jak bude ustlaná postel vypadat, ale také na tom, aby ložní prádlo „mohlo dýchat“. Není vůbec na škodu ráno po probuzení chvíli otevřít okno a rozprostřít peřinu, aby mohla krásně vyvětrat a případně uschnout. V noci se totiž potíme, aniž bychom si to uvědomovali, a to hraje do karet roztočům.

 

Zásady, na které bychom neměli zapomínat

Alespoň jednou týdně přehoďte peřiny a polštáře přes zábradlí balkonu nebo z okna či na zahradu, aby mohly pořádně vyvětrat a zůstaly svěží.

Pořiďte si kvalitní povlečení, které vám usnadní ustýlání a navíc se v něm bude i lépe usínat. Který materiál je opravdu kvalitní? Klasikou je bavlněné, saténové nebo krepové povlečení. V poslední době je oblíbené také mikrovlákno, a to díky své lehkosti, které ocení především alergici. Doporučujeme používat podložku, která ochrání matraci a zabrání jejímu opotřebování a ušpinění. Další výhodou je, že tato podložka zajistí, že prostěradlo drží správný tvar a neshrnuje se.

Aby vaše ložnice působila upraveně, pořiďte si přehoz, díky kterému bude postel působit upraveně. Raději zvolte přehoz neutrální barvy, aby se hodil do interiéru a zároveň ladil s každým povlečením.

 

Jak má vypadat ustlaná postel?

Na tuto otázku nelze přesně odpovědět. Určitě by měla být upravená, žádné pomačkané prostěradlo ani polštáře. Dejte přednost elastickému prostěradlu, které jednoduše natáhnete přes jednu či dvě matrace. Prostěradlo musí mít správnou velikost, aby se dostatečně napnulo. Nejprve jej zastrčte pod horní rohy postele a postupujte do obou spodních rohů. Prostěradlo postupně vyhlazujte.

Přikrývku skládejte od poloviny, nikoliv od kraje. Velmi efektivní metoda spočívá v tom, že přikrývku uchopíte rovnou uprostřed a elegantním pohybem a lehkým zatřepáním ji položíte na postel. Navrch můžete jednoduše přehodit přehoz. Nezapomínejte natřepat polštáře.

 

Zajímavost na konec

Ustlaná postel vypadá rozhodně mnohem lépe než neustlaná. Vědci však poukazují na skutečnost, že v neustlané posteli se mnohem méně daří roztočům, kteří mají rádi teplo. Tomu však můžete jednoduše předejít, když peřiny i polštáře provětráte a protřepete. Není třeba používat pravidelně přehoz, ten si můžete nechat například jen na dobu, kdy očekáváte návštěvu. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen