Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak efektivně vyvětrat dům či byt?

Větrání domu nebo bytu je pro většinu lidí naprostou samozřejmostí. V interiéru je díky tomu totiž mnohem příjemněji, přičemž je zároveň eliminována vlhkost, a tedy nebezpečí vzniku plísní. Jak ale větrat opravdu správně?

Větrejte kratší dobu, ale s okny dokořán!

Již jsme naznačili, že správné větrání snoubí příjemné s užitečným. Pobyt v interiéru je totiž díky větrání daleko snesitelnější a pro členy domácnosti jsou zde díky absenci plísní výrazně zdravější podmínky. Mnozí lidé se nicméně domnívají, že stačí mít permanentně otevřenou „ventilačku“, a to bez ohledu na roční období. Jenomže v chladných měsících tímto způsobem uniká teplo, a pokud je venku horko, takové větrání není příliš efektivní.

Obecně je tedy doporučováno, aby byla okna otevřena zcela dokořán po kratší dobu. V ideálním případě by se mělo větrat dvakrát až třikrát denně, přičemž zároveň platí jednoduchá přímá úměra – čím je venku chladněji, tím kratší čas musí být okna otevřena. V zimě je tedy vhodné větrat maximálně 5 až 10 minut, a to při vypnutém topení, na jaře a na podzim zhruba 10 až 20 minut, v létě cca půl hodiny.

V každém případě je vzhledem k výše uvedenému jasné, že klasická klimatizace nijak nepomůže, neboť s jejím použitím dochází pouze k cirkulaci vzduchu v místnosti. Pokud tedy chcete za pomoci klimatizace v interiéru vzduch vyměnit, je nutné pořídit si zařízení s větrákem, která jsou dnes naštěstí běžně k dispozici.

Velice důležité je mít vyvětrány především ložnice a dětské pokoje, kde v noci spíme.

 

Co dělat s létajícím hmyzem?

Někteří lidé přítomnost hmyzu neřeší, jiní jej naopak nemohou vystát, a tak pro jistotu větrají minimálně. Nutno dodat, že bzučení komárů v průběhu noci rozhodně není nic příjemného. Řešení je nicméně velmi jednoduché. Nemáme přitom na mysli pořídit si řadu chemických přípravků, případně bytelnou plácačku či elektrický odpuzovač, ale pouze spolehlivé sítě proti hmyzu. Ty moc nestojí a vydrží vám skutečně dlouho!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen