Jak efektivně vyvětrat dům či byt?

  • 2015-05-24
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak efektivně vyvětrat dům či byt?

Větrání domu nebo bytu je pro většinu lidí naprostou samozřejmostí. V interiéru je díky tomu totiž mnohem příjemněji, přičemž je zároveň eliminována vlhkost, a tedy nebezpečí vzniku plísní. Jak ale větrat opravdu správně?

Větrejte kratší dobu, ale s okny dokořán!

Již jsme naznačili, že správné větrání snoubí příjemné s užitečným. Pobyt v interiéru je totiž díky větrání daleko snesitelnější a pro členy domácnosti jsou zde díky absenci plísní výrazně zdravější podmínky. Mnozí lidé se nicméně domnívají, že stačí mít permanentně otevřenou „ventilačku“, a to bez ohledu na roční období. Jenomže v chladných měsících tímto způsobem uniká teplo, a pokud je venku horko, takové větrání není příliš efektivní.

Obecně je tedy doporučováno, aby byla okna otevřena zcela dokořán po kratší dobu. V ideálním případě by se mělo větrat dvakrát až třikrát denně, přičemž zároveň platí jednoduchá přímá úměra – čím je venku chladněji, tím kratší čas musí být okna otevřena. V zimě je tedy vhodné větrat maximálně 5 až 10 minut, a to při vypnutém topení, na jaře a na podzim zhruba 10 až 20 minut, v létě cca půl hodiny.

V každém případě je vzhledem k výše uvedenému jasné, že klasická klimatizace nijak nepomůže, neboť s jejím použitím dochází pouze k cirkulaci vzduchu v místnosti. Pokud tedy chcete za pomoci klimatizace v interiéru vzduch vyměnit, je nutné pořídit si zařízení s větrákem, která jsou dnes naštěstí běžně k dispozici.

Velice důležité je mít vyvětrány především ložnice a dětské pokoje, kde v noci spíme.

 

Co dělat s létajícím hmyzem?

Někteří lidé přítomnost hmyzu neřeší, jiní jej naopak nemohou vystát, a tak pro jistotu větrají minimálně. Nutno dodat, že bzučení komárů v průběhu noci rozhodně není nic příjemného. Řešení je nicméně velmi jednoduché. Nemáme přitom na mysli pořídit si řadu chemických přípravků, případně bytelnou plácačku či elektrický odpuzovač, ale pouze spolehlivé sítě proti hmyzu. Ty moc nestojí a vydrží vám skutečně dlouho!

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
472
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter