Jak efektivně zvládnout velikonoční pečení a přípravy?

  • 2017-04-11
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak efektivně zvládnout velikonoční pečení a přípravy?

Přípravy na Velikonoce již vrcholí? Chystáte se ještě něco upéct, dokončit dekorace a rádi byste to zvládli bez ujmy na uklizeném bytě? Každá rada je nad zlato.

Každé svátky s sebou přinášejí, kromě radosti, také generální úklid, výzdobu, a hlavně pečení a vaření slavnostních pokrmů. Aby šlo všechno podle vašich představ a na Velikonoce zůstalo všude hezky a čisto, musíte si nejdříve vytvořit strategický plán a všechno efektivně uspořádat, abyste z toho měli radost, a ne ujmu na zdraví.

Určitě to znáte. Uklidíte do puntíku celý byt a následně se pustíte do pečení. A kdyby jenom to. Čeká vás ještě zdobení vajíček. Představa, jaká spoušť´zůstane po všech těchto úkonech, vás už zajisté předem děsí. Ale nemusí, když si uděláte na všechno systém.

 

Jak na míchání těsta a krémů bez toho, abyste zaneřádili kuchyň?

Snadná pomoc. Pokud nemáte zrovna robota, ve kterém mícháte suroviny v uzavřené nádobě, ale používáte klasickou mísu a mixér, tak vložte mísu do dřezu na nádobí. Když něco z mísy přeci jenom "vyskočí", tak stačí místo pouze otřít, ale věřte, že toho nebude tolik, abyste museli celou kuchyň uklízet znova.

 

Děsí vás nádobí, které vznikne pečením?

Nemusí. Každá moderní hospodyňka dnes už využívá pečící papír. Ten jednoduše z pekáče stáhnete a hodíte do koše, zatímco pekáč byste museli ještě dlouho drhnout a nadělali byste další nepořádek. Pokud máte myčku na nádobí, a přeci jenom se vám u vaření a pečení nádobí hromadí, tak rovnou každý špinavý kousek vkládejte do ní a nebudete to muset dělat najednou.

 

Čištění zeleniny a dalších potravin? 

Proč čistit potraviny na kuchyňské lince nebo na stole, když můžete strouhat mrkev, petržel, či brambory anebo loupat vajíčka přímo do koše? Opět ušetříte místo na pracovní desce a udržíte při vaření pořádek.

 

Jak zdobit velikonoční vajíčka bez nepořádku?

Zdobení vajíček na Velikonoce znamená definitivně nějaký ten nepořádek. Ale nemusí to být natolik radikální, když zvolíte alternativní metody.

Vajíčka barvené cibulí – stačí hrnec s vodou, do které dáte vařit suché cibulové slupky. Následně vložíte vajíčka. Výsledkem jsou vajíčka zbarvené do hněda, na která můžete opět bez nepořádku vyškrábat různé obrázky.

Zdobení fixem obyčejným nebo foukacím – další skvělá možnost, která zabrání zbytečnému nepořádku. Fixem můžete na vajíčka kreslit různé obrázky nebo za použití fixy foukané přes šablonu vytvoříte zajímavý obrázek.

Na zdobení můžete použít populární nálepky a samolepky. 

Tak ať jde dílo od ruky a přejeme Vám VESELÉ VELIKONOCE a BOHATOU POMLÁZKU!

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
461
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter