Jak na chladničku?

  • 2014-04-04
  • 0
  • Pavel Cahlík

Chladnička je zřejmě ten nejdůležitější předmět v celé kuchyni. Výběr tohoto spotřebiče je tak opravdu důležitý. A to nejen z pohledu designu. Jedná se i o poměrně výraznou investici.

Hlavní kritérium

Hlavním kritériem by měla být v tomto případě energetická třída a ne design. Líbivá chladnička (chcete-li „lednice“), vás může přijít velmi draho. Tento spotřebič je zapnut skoro vždy 24 hodin denně a 365 dní v týdnu. A tak i rozdíl pouhé jedné energetické třídy může znamenat výraznou úsporu.

Vestavná nebo volně stojící

Toto je asi druhé nejzásadnější rozhodnutí. Zde bude plně záležet na vašich možnostech. Pokud kuchyňský prostor zařizujete nově, možná byste měli popřemýšlet o vestavné formě. Kuchyň se tak opticky scelí a výsledný dojem bude o mnoho čistší.

Pokud vaše kuchyně s vestavnou chladničkou nepočítá, a vám se nechce předělávat celý prostor, budete se muset poohlédnout po volně stojícím typu. Díky stále se rozšiřujícím výrobním řadám budete mít z čeho vybírat. A v tom je právě kámen úrazu.

Bílá nebo nerezová?

Bílá je levnější, nerezová je dražší. Varianty s úpravami, které zamezují u nerezových typů zanechávání otisků, jsou ještě dražší. Takže jak na to? Pokud nemusíte úplně hledět na každou korunu, tak se můžete řídit trendem a pořídit si nerezovou variantu. Tyto lednice jsou solitéry a ospravedlníte je ve skoro každém prostoru.

Ale i bílá varianta není k zahození. Můžete ji vnímat jako jakési prázdné „malířské plátno“. A vytištění fotky na samolepící fólii v rozměrech lednice není nijak drahá záležitost. A motiv si můžete měnit podle libosti. Retro design lednic se moc nedoporučuje. Za pár let vyjde z módy a vám zbude na krku nehezký spotřebič.

Kuchyňská linka BOLERO BÍLÁ
Kuchyňská linka BOLERO BÍLÁ
Kuchyňská linka NOMIX
Kuchyňská linka NOMIX
Kuchyňská linka KOMPA
Kuchyňská linka KOMPA
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
483
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter