Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak na dětský pokoj

Vybavení pokoje pro naše nejmenší je opravdu těžký oříšek . Nábytek musí splňovat hned několik kritérií. Barevnost nesmí být fádní, ale ani přehnaně agresivní a veškeré vybavení by mělo s dítětem takzvaně růst.

Tímto bychom chtěli odstartovat sérii článků o dětském nábytku a vybavení dětských pokojů, jelikož se jedná opravdu o důležité a obsáhlé téma.

 

Základní kritéria pro výběr nábytku

Kritérií, podle kterých byste měli volit dětský nábytek, je opravdu mnoho. V útlém věku dítěte nemusíte brát do úvahy jeho vkus. Jakmile dítě ale povyroste, měli byste ho do plánování jeho prostoru začlenit. Nezapomeňte, že na tomto místě by se mělo dítě učit novým znalostem a dovednostem.

Nábytek by měl být především zdravotně nezávadný. To je zřejmě nedůležitější faktor, který musíte bezpodmínečně dodržet. Vybírejte nábytek pouze od prověřených a kvalitních dodavatelů, u kterých máte jistotu původu nábytku. Detaily jako ostré hrany, rohy a stabilita nábytku asi rodičům nemusím připomínat.

Málo kdo však myslí např. na úchytky. Volba vhodné úchytky může značně ovlivnit bezpečí vašeho dítě. Nevhodné typy mohou zapříčinit přiskřípnutí nebo dokonce zlomení prstu. Jiné zase ošklivé poranění při případném pádu. Proto úchytky vybírejte opravdu pečlivě. Stejně tak dbejte na to, aby na nábytku nebyly zbytečné škvíry či otvory, které mohou mít podobný efekt jako výše zmíněné úchytky.

Vybavení dětského pokoje

K základnímu vybavení dětského pokoje patří postýlka, stůl, židle a samozřejmě úložné prostory. Toto vybavení podléhá opotřebení jako žádné jiné. Navíc musí v průběhu velmi krátkého času plnit mnoho různých úloh. Proto se asi žádný z dětských pokojů čas od času neobejde bez pořádné rekonstrukce.

Tím jak pořídit nábytek do dětského pokoje levně a chytře se budeme zabývat v jednom z následujících článků. Stejně tak barevností a výběrem vhodných doplňků.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen