Jak na dětský pokoj

  • 2014-05-13
  • 0
  • Pavel Cahlík

Vybavení pokoje pro naše nejmenší je opravdu těžký oříšek . Nábytek musí splňovat hned několik kritérií. Barevnost nesmí být fádní, ale ani přehnaně agresivní a veškeré vybavení by mělo s dítětem takzvaně růst.

Tímto bychom chtěli odstartovat sérii článků o dětském nábytku a vybavení dětských pokojů, jelikož se jedná opravdu o důležité a obsáhlé téma.

 

Základní kritéria pro výběr nábytku

Kritérií, podle kterých byste měli volit dětský nábytek, je opravdu mnoho. V útlém věku dítěte nemusíte brát do úvahy jeho vkus. Jakmile dítě ale povyroste, měli byste ho do plánování jeho prostoru začlenit. Nezapomeňte, že na tomto místě by se mělo dítě učit novým znalostem a dovednostem.

 
 
 

Nábytek by měl být především zdravotně nezávadný. To je zřejmě nedůležitější faktor, který musíte bezpodmínečně dodržet. Vybírejte nábytek pouze od prověřených a kvalitních dodavatelů, u kterých máte jistotu původu nábytku. Detaily jako ostré hrany, rohy a stabilita nábytku asi rodičům nemusím připomínat.

Málo kdo však myslí např. na úchytky. Volba vhodné úchytky může značně ovlivnit bezpečí vašeho dítě. Nevhodné typy mohou zapříčinit přiskřípnutí nebo dokonce zlomení prstu. Jiné zase ošklivé poranění při případném pádu. Proto úchytky vybírejte opravdu pečlivě. Stejně tak dbejte na to, aby na nábytku nebyly zbytečné škvíry či otvory, které mohou mít podobný efekt jako výše zmíněné úchytky.

Vybavení dětského pokoje

K základnímu vybavení dětského pokoje patří postýlka, stůl, židle a samozřejmě úložné prostory. Toto vybavení podléhá opotřebení jako žádné jiné. Navíc musí v průběhu velmi krátkého času plnit mnoho různých úloh. Proto se asi žádný z dětských pokojů čas od času neobejde bez pořádné rekonstrukce.

Tím jak pořídit nábytek do dětského pokoje levně a chytře se budeme zabývat v jednom z následujících článků. Stejně tak barevností a výběrem vhodných doplňků.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
427
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter