Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak na mokré bundy a obuv v zimě?

Milujete zimu a sníh, ale nevíte si následně rady s mokrým oblečením? Na podlaze zůstávají mokré louže od bot? Zjistěte, jak mokré bundy a obuv zvládnout.

Jen co napadne sníh, už to láká nejen děti, ale také dospělé ven. Na pořádnou lyžovačku či sáňkovačku třeba někde na horách.

A se sněhem souvisí nejen teplé oblečení, ale také mokré oblečení. Jen co se vrátíme z radovánek ze sněhu, tak nás čeká nemilé překvapení v podobě mokré bundy, zateplovacích kalhot či obuvi. Na tom není nic špatného ani neobvyklého. Jen jak s mokrým oblečením či obuví zacházet po návratu domů?

 

V první řadě rozhodně mokré oblečení a obuv nepatří rovnou do šatní skříně. Ještě, že máme předsíně, ve kterých se mokré oblečení a obuv shodí a nepokračuje se v něm do dalších místností. Nejvíce by utrpěli čalouněné  pohovky a sedací soupravy.

Právě do předsíně můžete na podlahu připravit staré noviny či speciální podložky, které budou sloužit jako podklad pro mokrou obuv a oblečení. Přímo na podlahu se tak nedostane ani kapka vody ze sněhu.

Na mokré boty ještě pořád zaručeně zabírají fígle našich babiček, a sice do mokrých bot nacpat právě staré noviny, které vysávají vlhkost zevnitř. Rozhodně však obuv nevystavujte přímému působení topení, protože se tak může vysušit a materiál popraskat. Jednoduše obuv uvolněte, aby do ní šel vzduch a nechte jí sušit volně na připravené podložce. Z modernějších způsobů sušení obuvi v zimě jsou to potom různé fény, elektrické vysoušeče či vyhřívané vložky. Jako ošetření proti vlhkosti slouží různé impregnace. 

Obvykle jsou bundy a zateplovací kalhoty vyrobené z nepromokavých materiálů a ošetřované impregnací, kterou můžete používat i na běžné zimní oblečení určené do sněhu, protože trh nabízí spoustu variant impregnací.

Asi nejsnadnějším řešením pro mokrou bundu je pověsit jí na ramínko a nechat jí sušit při pokojové teplotě. Záleží však na tom, jak moc je bunda mokrá a o jaké materiály se jedná. Pokud nechcete poškodit strukturu materiálů, tak položte mokrou bundu na jeden ručník a druhým jí přikryjte a tlakem rukou odstraňte přebytečnou vlhkost. Potom nechte bundu sušit ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, tím se zachová vnitřní struktura materiálů.

V případě pérových bund je vhodným řešením také sušička, do které ještě před tím vložte tenisové míčky, které slouží jako odstraňovač shluků peří v bundě.

A teď hurá zpět do sněhu!

 

 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen