Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak na mokré bundy a obuv v zimě?

Milujete zimu a sníh, ale nevíte si následně rady s mokrým oblečením? Na podlaze zůstávají mokré louže od bot? Zjistěte, jak mokré bundy a obuv zvládnout.

Jen co napadne sníh, už to láká nejen děti, ale také dospělé ven. Na pořádnou lyžovačku či sáňkovačku třeba někde na horách.

A se sněhem souvisí nejen teplé oblečení, ale také mokré oblečení. Jen co se vrátíme z radovánek ze sněhu, tak nás čeká nemilé překvapení v podobě mokré bundy, zateplovacích kalhot či obuvi. Na tom není nic špatného ani neobvyklého. Jen jak s mokrým oblečením či obuví zacházet po návratu domů?

 

V první řadě rozhodně mokré oblečení a obuv nepatří rovnou do šatní skříně. Ještě, že máme předsíně, ve kterých se mokré oblečení a obuv shodí a nepokračuje se v něm do dalších místností. Nejvíce by utrpěli čalouněné  pohovky a sedací soupravy.

Právě do předsíně můžete na podlahu připravit staré noviny či speciální podložky, které budou sloužit jako podklad pro mokrou obuv a oblečení. Přímo na podlahu se tak nedostane ani kapka vody ze sněhu.

Na mokré boty ještě pořád zaručeně zabírají fígle našich babiček, a sice do mokrých bot nacpat právě staré noviny, které vysávají vlhkost zevnitř. Rozhodně však obuv nevystavujte přímému působení topení, protože se tak může vysušit a materiál popraskat. Jednoduše obuv uvolněte, aby do ní šel vzduch a nechte jí sušit volně na připravené podložce. Z modernějších způsobů sušení obuvi v zimě jsou to potom různé fény, elektrické vysoušeče či vyhřívané vložky. Jako ošetření proti vlhkosti slouží různé impregnace. 

Obvykle jsou bundy a zateplovací kalhoty vyrobené z nepromokavých materiálů a ošetřované impregnací, kterou můžete používat i na běžné zimní oblečení určené do sněhu, protože trh nabízí spoustu variant impregnací.

Asi nejsnadnějším řešením pro mokrou bundu je pověsit jí na ramínko a nechat jí sušit při pokojové teplotě. Záleží však na tom, jak moc je bunda mokrá a o jaké materiály se jedná. Pokud nechcete poškodit strukturu materiálů, tak položte mokrou bundu na jeden ručník a druhým jí přikryjte a tlakem rukou odstraňte přebytečnou vlhkost. Potom nechte bundu sušit ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, tím se zachová vnitřní struktura materiálů.

V případě pérových bund je vhodným řešením také sušička, do které ještě před tím vložte tenisové míčky, které slouží jako odstraňovač shluků peří v bundě.

A teď hurá zpět do sněhu!

 

 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen