Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak na pracovnu nebo pracovní kout

K práci v dnešní době neodmyslitelně patří počítač. Ve velkých kancelářských budovách počítače předpokládáte a tak vás nezarazí pracovní kóje nebo kancelářské židle. Jinak je to ale v našich domovech. Naše interiéry nebývají na kancelářské vybavení připravené.

Než se pustíme do rad a tipů, tak je potřeba rozlišit dvě úrovně domácích kanceláří. Jiné požadavky bude mít člověk, který se prací z domu živí a něco jiného bude pracovní kout, který své uplatnění nachází pouze jako místo, kde se „skladuje“ počítač. 

 

Práce z domu není ničím neobvyklým 

I čeští zaměstnanci přicházejí práci z domova na chuť. Není pro každého. To je jasné. Ale i tak nabývá na oblibě. Pokud pracujete z domu, budete rozhodně potřebovat vlastní pracovní místo nebo v ideálním případě pracovnu.

K minimální požadavkům budou patřit kvalitní kancelářská židle, pracovní stůl, lampa, místo pro odkládání dokumentů. Nezapomínejte na to, že byste měli investovat i do většího monitoru. Pracujete-li pouze s notebookem, koledujete si o velké potíže s krční páteří.

 

Rady na výběr správného nábytku 

Židle 

Nejdůležitějším prvkem kanceláře – z pohledu ergonomie – je kancelářská židle. Při jejím výběru byste měli pamatovat na to, že se sezení není pro člověka přirozeným stavem. Investice do kancelářské židle bude sice znamenat velkou zátěž na rozpočet, ale rozhodně se vyplatí. Jak tedy vybrat ideální židli?

Ideální stav je takový, že pokud se posadíte do nejzazší pozice židle, budete mít mezi podkolenní jamkou a sedákem asi 5-10 cm prostoru – tak jste vybrali správný sedák. Opěrák by měl poskytovat dostatečnou oporu bederní páteři (ve výši cca 40-60 cm nad sedákem) – tím zabezpečíte, že budete sedět vzpřímeně. Loketní opěrky zabezpečí nejen komfort, ale i správnou pozici při psaní. 

Stůl

Pracovní stůl vybírejte tak, aby při psaní na klávesnici vaše lokty svíraly pravý úhel. Výška pracovní plochy by měla být 60 – 85 cm a to v závislosti na vaší postavě. Materiál je již vaší volbou. Ale nezapomínejte na to, že se vám mohou potit ruce a to některé materiály nesnáší dobře.

V poslední době se prosazuje trend práce ve stoje. To nutně neznamená, že byste měli celý den stát a pracovat na počítači. Je dobré tyto polohy střídat. Existují stoly, které díky zabudovaným motorkům dokáží vyjet až do výšky 1,8 m. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pracovat ve stoje je opravdu příjemné.

 

Jak zakomponovat počítač do interiéru?

Pokud máte vlastní místnost – pracovnu, tak je to poměrně snadné. Obtíž nastane v momentu, kdy taková místnost v bytě není. Potřebujete-li i tak pracovní místo, tak volte tichý kout s dostatkem světla. Umístění počítače v obývacím pokoji není vhodné. A to hned z několika důvodů.

Při takto umístěném počítači budou zcela nevyhnutelně kolidovat zájmy pracujících a ostatních členů domácnosti, kteří tuto místnost vnímají jako prostor pro svůj oddech. Navíc se obývák považuje i za reprezentativní místnost, kam vodíte návštěvy. Pohled na pracovní kout nepatří k těm nejhezčím. 

Ložnice je vhodná v momentu, kdy nepracujete dlouho do noci a nebudete rušit svého partnera. Stejně tak mohou kolidovat myšlenky na práci a spánek. Pokud se rozhodnete pro toto umístění, tak zvažte i nějakou formou odstínění. Kabely, šanony a kancelářská židle nepatří do skupiny nábytku, který navozuje příjemné sny. Můžete zkusit japonské stěny, paraván nebo lehký závěs. To ostatně platí i pro umístění kdekoliv jinde v bytě. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen