Jak na rohože? Kam patří a kde nemají co dělat?

  • 2016-03-29
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak na rohože? Kam patří a kde nemají co dělat?

Rohože pořizujeme čas od času všichni, ale málokdy se zamyslíme nad opravdu důležitými aspekty. Kam vlastně rohože patří a kde nemají co dělat? K čemu slouží a jak řešit bezpečnost?

Vstupní čisticí rohožky jsou určeny především k odstranění nečistot a vlhkosti z obuvi před vstupem do domu či bytu, ale také do kanceláře. Vstupní rohožka bývá umístěna nejčastěji před prahem u vstupu do místnosti. Rohoží a rohožek existuje velké množství. Lze je rozdělit na první a druhou čisticí zónu. Zatímco do té první patří venkovní a gumové rohože, do druhé pak zahrnujeme textilní a vnitřní rohožky. Díky této kombinaci získáte účinnou čisticí zónu, a do interiéru se tak dostane jen minimum nečistot.

Rohože bychom mohli rozdělit na venkovní a vnitřní. Mezi ty vnitřní patří také schodové rohože a rohože určené například pod kolečka kancelářských židlí, aby nedocházelo k ničení koberce nebo jiných podlahových krytin. Rohože mají funkci čisticí, bezpečnostní a také okrasnou.

 

Důraz je kladen na bezpečnost

Vstupní rohože jsou určeny nejen k čištění obuvi, ale také umožňují bezpečný vstup do budov. Ideální jsou takzvané protiskluzové rohože, které zamezí uklouznutí na vlhké podlaze. Rohože by také neměly být příliš vystouplé, aby nehrozilo zakopnutí.

 

Venkovní rohožky

První čisticí zónu představují venkovní rohožky, které zamezí roznášení nečistot jako sníh, bahno, písek, štěrk do interiéru. Tyto rohožky zvyšují nejen čistotu, ale také bezpečnost, protože absorbují vlhkost, která se tak nedostane na podlahu, a snižuje se riziko uklouznutí. Jde také o skvělý designový doplněk, který by měl ladit s vchodovými dveřmi. Do této skupiny řadíme kovové rohože a rohožky, případně rohože gumové, které odolávají nepříznivému počasí.

 

Vnitřní rohožky

Tento typ rohoží je vhodný dovnitř domu, před práh místnosti, do které chceme vstoupit. Pokud bydlíte v paneláku, tuto rohožku umístíte před dveře do bytu nebo také do kanceláře či domu (z předsíně). Tyto rohože mají menší rozměry a opět představují vkusný doplněk. Abychom omezili roznášení špíny ve větších domech, můžeme zvolit také rohožky na schody. Vnitřní podložky jsou nejčastěji vyrobeny z textilie.

 

Kde nemají rohožky co dělat?

Rohože patří jednoduše na místa, kde nejčastěji šlapeme v botách před vstupem do místnosti. Jsou umístěny ve všech institucích, kde se shromažďuje mnoho lidí (nemocnice, supermarkety, školy, kancelářské budovy). Rohožky rozhodně nepatří do domu či bytu, kde chodíme pouze v domácí obuvi, hrozí zakopnutí. Rohože by neměly také překážet například zavření dveří a podobně. Nezapomínejte je pravidelně čistit a po čase měnit, usazující se nečistoty mohou v interiéru vyvolávat alergické reakce. 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
478
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter