Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak na rohože? Kam patří a kde nemají co dělat?

Rohože pořizujeme čas od času všichni, ale málokdy se zamyslíme nad opravdu důležitými aspekty. Kam vlastně rohože patří a kde nemají co dělat? K čemu slouží a jak řešit bezpečnost?

Vstupní čisticí rohožky jsou určeny především k odstranění nečistot a vlhkosti z obuvi před vstupem do domu či bytu, ale také do kanceláře. Vstupní rohožka bývá umístěna nejčastěji před prahem u vstupu do místnosti. Rohoží a rohožek existuje velké množství. Lze je rozdělit na první a druhou čisticí zónu. Zatímco do té první patří venkovní a gumové rohože, do druhé pak zahrnujeme textilní a vnitřní rohožky. Díky této kombinaci získáte účinnou čisticí zónu, a do interiéru se tak dostane jen minimum nečistot.

Rohože bychom mohli rozdělit na venkovní a vnitřní. Mezi ty vnitřní patří také schodové rohože a rohože určené například pod kolečka kancelářských židlí, aby nedocházelo k ničení koberce nebo jiných podlahových krytin. Rohože mají funkci čisticí, bezpečnostní a také okrasnou.

 

Důraz je kladen na bezpečnost

Vstupní rohože jsou určeny nejen k čištění obuvi, ale také umožňují bezpečný vstup do budov. Ideální jsou takzvané protiskluzové rohože, které zamezí uklouznutí na vlhké podlaze. Rohože by také neměly být příliš vystouplé, aby nehrozilo zakopnutí.

 

Venkovní rohožky

První čisticí zónu představují venkovní rohožky, které zamezí roznášení nečistot jako sníh, bahno, písek, štěrk do interiéru. Tyto rohožky zvyšují nejen čistotu, ale také bezpečnost, protože absorbují vlhkost, která se tak nedostane na podlahu, a snižuje se riziko uklouznutí. Jde také o skvělý designový doplněk, který by měl ladit s vchodovými dveřmi. Do této skupiny řadíme kovové rohože a rohožky, případně rohože gumové, které odolávají nepříznivému počasí.

 

Vnitřní rohožky

Tento typ rohoží je vhodný dovnitř domu, před práh místnosti, do které chceme vstoupit. Pokud bydlíte v paneláku, tuto rohožku umístíte před dveře do bytu nebo také do kanceláře či domu (z předsíně). Tyto rohože mají menší rozměry a opět představují vkusný doplněk. Abychom omezili roznášení špíny ve větších domech, můžeme zvolit také rohožky na schody. Vnitřní podložky jsou nejčastěji vyrobeny z textilie.

 

Kde nemají rohožky co dělat?

Rohože patří jednoduše na místa, kde nejčastěji šlapeme v botách před vstupem do místnosti. Jsou umístěny ve všech institucích, kde se shromažďuje mnoho lidí (nemocnice, supermarkety, školy, kancelářské budovy). Rohožky rozhodně nepatří do domu či bytu, kde chodíme pouze v domácí obuvi, hrozí zakopnutí. Rohože by neměly také překážet například zavření dveří a podobně. Nezapomínejte je pravidelně čistit a po čase měnit, usazující se nečistoty mohou v interiéru vyvolávat alergické reakce. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen