Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak na sedací soupravu

Výběr sedací soupravy představuje jeden z nejnáročnějších úkolů při zařizování interiéru. Je to dominanta, která se navíc stane středobodem celého prostoru. Ale sedací soupravou to nekončí. Jak zařídit zbytek obývacího pokoje? Jak se vyrovnat s nevhodně zvolenou soupravou?

Pokud byl nějaký prostor pojmenován přímo po “obývání”, tak by zcela jistě měl působit příjemným, klidným a harmonickým dojmem. Samozřejmě vždy záleží na individualitě majitele. Strohé, až “chirurgické” prostory z časopisů, mnohdy nepřipomínají prostor k bydlení a působí neosobním dojmem.

Na druhou stranu přeplácané místnosti, které jsou zaskládané vším možným, mohou být v konečném důsledku i zdravotně závadné. Jak tedy postupovat při zařizování celého prostoru obývacího pokoje?

 

 

Hrátky s prostorem

Jak jsme již zmínili, měli byste začínat u sedací soupravy. To bude centrum celého prostoru. Volte ji dle velikosti celého prostoru. Pokud již nějakou máte a zjistili jste, že je příliš velká, tak Vám nezbude nic jiného, než pracovat s optickými triky. Zkuste vymalovat pokoj světlou barvou a zvýraznit jinou barvou stěnu, u které není pohovka. Na tuto stěnu můžete seskupit všechny fotografie či obrazy, které máte rozvěšené po všech stěnách. Tento jednoduchý trik Vám uvolní zbylé stěny a prostor bude vzdušnější.

Podobně může zapůsobit i výměna koberce. Pokud máte celoplošný koberec, stálo by za úvahu jej vyměnit za kusový, který bude jen v prostoru kolem sedací soupravy. Takto vymezíte “zónu pro sezení” a dáte vyniknout i dalším předmětům v pokoji. Zde bude ale hlavní roli hrát stav podlahové krytiny.  

Ze staré nová

Stejně tak by Vám mohlo pomoci pohovku přečalounit světlejším potahem. Mnohdy je to levnější varianta než pořízení nové sedačky. Samozřejmě musíte zohlednit osazenstvo domácnosti. Ale v dnešní době jsou na trhu světlé látky, které hravě odolají domácím mazlíčků, dětem a neopatrným návštěvám

Pokud by tento zásah byl příliš drahý, tak zkuste vybrat přiměřeně velký přehoz, který umístíte na největší plochu pohovky. Velkou sedací soupravu či křeslo můžete zjemnit i polštáři v různých velikostech. Jednoduše řečeno, musíte odpoutat pozornost od toho velkého a masivního kusu nábytku.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen