Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak obnovit kouzlo jídelního setu

Chcete udržet nábytek pořád jako nový? Nejvíc vás zajímá, jak na čalounění a různé sety? Pojďte se nechat inspirovat snadnou údržbou vybraného nábytku.

Nábytek ze dřeva je nejčastější a nejtradičnější kombinací zařízení bytů či domů. Jak utíkají roky, tak se i nábytek opotřebovává a vyžaduje pravidelnou péči, aby vydržel jako nový co nejdéle.

A co je v domácnosti tím nejfrekventovanějším nábytkem co se používání týče? Je to především jídelní stůl, jídelní židle, jídelní sety.

Právě tyto kousky se setkávají s nepříznivými vlivy, které vedou k opotřebení. Nejen prach, ale i výpary z kuchyně dávají dřevu zabrat. A nejen dřevu, ale také čalounění.

 

Co tedy není vhodné používat pro pravidelnou údržbu na jídelní sestavy?

V žádném případě neutírejte prach zcela mokrým hadrem, protože vlhkost dřevu škodí. Je dobré se vystříhat i nevhodnému typu hadříku, aby namísto užitku nezůstali nepěkné škrábance. Dbejte na používání vhodných čisticích prostředků, protože velice silné typy mohou narušit lakovaný povrch. Nejlepší je tedy suchý a měkký hadřík, případně hadřík velice mírně navlhčený v mýdlové vodě. Opotřebování zabráníte také pravidelnou péči, když skvrny, které vzniknou při užívání, bez prodlení odstraníte.

Přípravek, kterým nic nepokazíte, je vosk. Ten nejen očistí, ale dřevo doslova oživí a dodá mu znovu patřičný lesk. Pro náročnější údržbu - moření jsou zase vhodné speciální laky, které znovu obnoví původní barvu a nábytek bude opět jako nový.

 

Jak ještě jinak oživit jídelní sestavy?

Abychom nezůstali pouze u úklidu a údržby, existují i jiné možností, jak jídelní stůl, židle, či kompletní jídelní sety oživit.  Řešení je takové, že podle aktuálního ročního období vybereme vhodnou výzdobu.

Nejlépe se pouští uzda fantazii na Velikonoce, kdy začíná jaro. Jarní výzdoba je ze všech možností jiná v tom, že je čerstvá a svěží a můžete použít třeba čerstvé květiny v nové váze. Velikonoční výzdoba nabízí zase různé kombinace květin, barev, zvířátek a stůl pod touto krásou ožije. Když už se pustíte do výzdoby, tak nezapomeňte ani na vhodné prostírání, které dodá jídelnímu koutu útulnost a nádech domova. Pěkný ubrus není přežitkem, ale naopak se do domovů opět vrací.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen