Jak obnovit kouzlo jídelního setu

  • 2017-04-06
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak obnovit kouzlo jídelního setu

Chcete udržet nábytek pořád jako nový? Nejvíc vás zajímá, jak na čalounění a různé sety? Pojďte se nechat inspirovat snadnou údržbou vybraného nábytku.

Nábytek ze dřeva je nejčastější a nejtradičnější kombinací zařízení bytů či domů. Jak utíkají roky, tak se i nábytek opotřebovává a vyžaduje pravidelnou péči, aby vydržel jako nový co nejdéle.

A co je v domácnosti tím nejfrekventovanějším nábytkem co se používání týče? Je to především jídelní stůl, jídelní židle, jídelní sety.

Právě tyto kousky se setkávají s nepříznivými vlivy, které vedou k opotřebení. Nejen prach, ale i výpary z kuchyně dávají dřevu zabrat. A nejen dřevu, ale také čalounění.

 

Co tedy není vhodné používat pro pravidelnou údržbu na jídelní sestavy?

V žádném případě neutírejte prach zcela mokrým hadrem, protože vlhkost dřevu škodí. Je dobré se vystříhat i nevhodnému typu hadříku, aby namísto užitku nezůstali nepěkné škrábance. Dbejte na používání vhodných čisticích prostředků, protože velice silné typy mohou narušit lakovaný povrch. Nejlepší je tedy suchý a měkký hadřík, případně hadřík velice mírně navlhčený v mýdlové vodě. Opotřebování zabráníte také pravidelnou péči, když skvrny, které vzniknou při užívání, bez prodlení odstraníte.

Přípravek, kterým nic nepokazíte, je vosk. Ten nejen očistí, ale dřevo doslova oživí a dodá mu znovu patřičný lesk. Pro náročnější údržbu - moření jsou zase vhodné speciální laky, které znovu obnoví původní barvu a nábytek bude opět jako nový.

 

Jak ještě jinak oživit jídelní sestavy?

Abychom nezůstali pouze u úklidu a údržby, existují i jiné možností, jak jídelní stůl, židle, či kompletní jídelní sety oživit.  Řešení je takové, že podle aktuálního ročního období vybereme vhodnou výzdobu.

Nejlépe se pouští uzda fantazii na Velikonoce, kdy začíná jaro. Jarní výzdoba je ze všech možností jiná v tom, že je čerstvá a svěží a můžete použít třeba čerstvé květiny v nové váze. Velikonoční výzdoba nabízí zase různé kombinace květin, barev, zvířátek a stůl pod touto krásou ožije. Když už se pustíte do výzdoby, tak nezapomeňte ani na vhodné prostírání, které dodá jídelnímu koutu útulnost a nádech domova. Pěkný ubrus není přežitkem, ale naopak se do domovů opět vrací.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
405
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter