Jak ochránit čalounění židlí a sedaček před vlhkem a potem v létě

  • 2017-08-07
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak ochránit čalounění židlí a sedaček před vlhkem a potem v létě

Máte rádi léto, ale vadí vám ustavičné pocení a vlhko, které sužuje váš domov? Chcete ochránit před těmito nepříznivými vlivy váš nábytek? Pusťte se hravě do toho.

Léto je nádherné roční období, na které se těší dospělí i děti. Počasí však sebou nese horké i vlhké dny, které mají za následek nepříjemné pocení. A takto zpocení, ať si to uvědomujeme nebo ne, sedáme na sedací soupravy, jídelní židle nebo taburety. Nebo také při výstupu z bazénu nebereme na svůj nábytek ohled a sedneme si ve vlhkých plavkách na čalouněnou židli. V období tropických veder to dělá zřejmě každý. Čalouněné potahy tak dostávají zabrat a zůstávají na nich nehezké skvrny a někdy také nepříjemmý zápach.

Jako prevence skvěle slouží použít na čalouněné sedačky a židle impregnační vrstvu. Většinou je k dostání formou spreje, který se jednoduše aplikuje na povrch čalounění a výsledkem je odpuzování vody, vlhkosti i potu. Stačí nanášet jednou ročně.

Prevence proti flekům, které vznikají usazováním prachu a dalších nečistot jako i kombinací vlhkosti a nečistot, je také pravidelné vysávání čalouněného nábytku. Stačí provozovat jednou za týden a uděláte pro svůj nábytek skvělou službu. 

V případě, že je přecei jenom na prevenci pozdě a čalounění utrpělo vadu na kráse v podobě fleků z vylitých tekutin a podobně, tak stačí jednoduché řešení. Nejdřív nadbytečnou vlhkost odsát klasickým ubrouskem a následně aplikovat obyčejnou mýdlovou vodu a odstraňovat nejlépe savou textilií. Vzniklé skvrny není vhodné čistit od středu ven, ale právě naopak, od krajů skvrny do jejího středu, čímž zabráníte jejímu rozšíření.

Vhodným řešením je také zakoupení čisticích přípravků, které fungují jako suché čištění na bázi pěny. Jejich aplikace je jednoduchá a postup uvádí výrobce na balení. Nábytek tak zůstane suchý a čistý a ke všemu bude pěkně vonět.

Tím radikálnějším řešením je využití služeb odborného čištění čalouněného nábytku, díky kterému budete mít čalouněný nábytek téměř jako nový.

Nezapomeňte v létě také různé přehozy a podsedáky, díky kterým nepřijdou nečistoty do přímého styku s čalouněním. Krásný zbytek léta Vám všem!

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
503
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter