Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak ochránit čalounění židlí a sedaček před vlhkem a potem v létě

Máte rádi léto, ale vadí vám ustavičné pocení a vlhko, které sužuje váš domov? Chcete ochránit před těmito nepříznivými vlivy váš nábytek? Pusťte se hravě do toho.

Léto je nádherné roční období, na které se těší dospělí i děti. Počasí však sebou nese horké i vlhké dny, které mají za následek nepříjemné pocení. A takto zpocení, ať si to uvědomujeme nebo ne, sedáme na sedací soupravy, jídelní židle nebo taburety. Nebo také při výstupu z bazénu nebereme na svůj nábytek ohled a sedneme si ve vlhkých plavkách na čalouněnou židli. V období tropických veder to dělá zřejmě každý. Čalouněné potahy tak dostávají zabrat a zůstávají na nich nehezké skvrny a někdy také nepříjemmý zápach.

Jako prevence skvěle slouží použít na čalouněné sedačky a židle impregnační vrstvu. Většinou je k dostání formou spreje, který se jednoduše aplikuje na povrch čalounění a výsledkem je odpuzování vody, vlhkosti i potu. Stačí nanášet jednou ročně.

Prevence proti flekům, které vznikají usazováním prachu a dalších nečistot jako i kombinací vlhkosti a nečistot, je také pravidelné vysávání čalouněného nábytku. Stačí provozovat jednou za týden a uděláte pro svůj nábytek skvělou službu. 

V případě, že je přecei jenom na prevenci pozdě a čalounění utrpělo vadu na kráse v podobě fleků z vylitých tekutin a podobně, tak stačí jednoduché řešení. Nejdřív nadbytečnou vlhkost odsát klasickým ubrouskem a následně aplikovat obyčejnou mýdlovou vodu a odstraňovat nejlépe savou textilií. Vzniklé skvrny není vhodné čistit od středu ven, ale právě naopak, od krajů skvrny do jejího středu, čímž zabráníte jejímu rozšíření.

Vhodným řešením je také zakoupení čisticích přípravků, které fungují jako suché čištění na bázi pěny. Jejich aplikace je jednoduchá a postup uvádí výrobce na balení. Nábytek tak zůstane suchý a čistý a ke všemu bude pěkně vonět.

Tím radikálnějším řešením je využití služeb odborného čištění čalouněného nábytku, díky kterému budete mít čalouněný nábytek téměř jako nový.

Nezapomeňte v létě také různé přehozy a podsedáky, díky kterým nepřijdou nečistoty do přímého styku s čalouněním. Krásný zbytek léta Vám všem!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen