Jak odklidit vánoční stromeček?

  • 2017-01-12
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak odklidit vánoční stromeček?

Svátky klidu a míru jsou za námi a stejně jako před nimi, i po nich je žádoucí pořádný úklid. Tentokrát se ale bude týkat spíše uklizení ozdob a dekorací a odstrojení vánočního stromečku. Jenže kam potom s ním? Jestliže máte umělý, potom je to jasné – zpátky do krabice a na půdu, či do sklepa. Co udělat s živým, Vám rádi povíme.

Vánoce tradičně konči první neděli po Třech králích. Někdo si nechává vánoční výzdobu ještě déle, aby si ji ještě trošku užil. Ale dřív nebo později se jí musíme zbavit všichni. 

 

Odstrojování stromečku a ukládání ozdob

Zatímco zdobení většinu lidí baví, do odstrojování stromečku se nám příliš nechce. Pusťme se ale do toho. Sundané ozdoby uložte nejlépe do původních krabic, které jim poskytnou bezpečí. Pokud chcete, můžete na nich nechat háčky, abyste si ušetřili práci na příští strojení. Krabici s ozdobami poté uložte tak, aby Vám nikde nepřekážela. Budete ji přece jenom potřebovat až za nějakých 11 měsíců. Rozhodně ji ale dejte na místo, které si zapamatujete a které bude bezpečně, aby se Vám ozdoby nerozbily.

 

Kam s vysloužilým stromečkem?

Rozhodně není možné stromeček jen tak někam vyhodit. Většina měst má svozové místo, kam je možné stromeček dovézt. Některé obchody dokonce pořádají zpětný odběr. Stačí mít účtenku, že jste stromek zakoupili u nich a jednoduše ho odevzdat. Pokud o žádném takovém místě nevíte, prostě ho položte k popelnicím. Jestliže ale topíte v kamnech, potom Vám může stromeček posloužit ještě jednou. Zkrátka se s ním ohřejete. 

Vánoční stromky se většinou dále nezpracovávají, protože na nich zůstávají kovové háčky. Proto putují do spaloven. Pokud jsou stromky odstrojené dobře, je možné je rozdrtit a využít je na kompost. Proto si na jejich odstrojení dejte dobře záležet a háčky sundejte, ať může stromek ještě posloužit.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
523
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter