Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak odklidit vánoční stromeček?

Svátky klidu a míru jsou za námi a stejně jako před nimi, i po nich je žádoucí pořádný úklid. Tentokrát se ale bude týkat spíše uklizení ozdob a dekorací a odstrojení vánočního stromečku. Jenže kam potom s ním? Jestliže máte umělý, potom je to jasné – zpátky do krabice a na půdu, či do sklepa. Co udělat s živým, Vám rádi povíme.

Vánoce tradičně konči první neděli po Třech králích. Někdo si nechává vánoční výzdobu ještě déle, aby si ji ještě trošku užil. Ale dřív nebo později se jí musíme zbavit všichni. 

 

Odstrojování stromečku a ukládání ozdob

Zatímco zdobení většinu lidí baví, do odstrojování stromečku se nám příliš nechce. Pusťme se ale do toho. Sundané ozdoby uložte nejlépe do původních krabic, které jim poskytnou bezpečí. Pokud chcete, můžete na nich nechat háčky, abyste si ušetřili práci na příští strojení. Krabici s ozdobami poté uložte tak, aby Vám nikde nepřekážela. Budete ji přece jenom potřebovat až za nějakých 11 měsíců. Rozhodně ji ale dejte na místo, které si zapamatujete a které bude bezpečně, aby se Vám ozdoby nerozbily.

 

Kam s vysloužilým stromečkem?

Rozhodně není možné stromeček jen tak někam vyhodit. Většina měst má svozové místo, kam je možné stromeček dovézt. Některé obchody dokonce pořádají zpětný odběr. Stačí mít účtenku, že jste stromek zakoupili u nich a jednoduše ho odevzdat. Pokud o žádném takovém místě nevíte, prostě ho položte k popelnicím. Jestliže ale topíte v kamnech, potom Vám může stromeček posloužit ještě jednou. Zkrátka se s ním ohřejete. 

Vánoční stromky se většinou dále nezpracovávají, protože na nich zůstávají kovové háčky. Proto putují do spaloven. Pokud jsou stromky odstrojené dobře, je možné je rozdrtit a využít je na kompost. Proto si na jejich odstrojení dejte dobře záležet a háčky sundejte, ať může stromek ještě posloužit.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen