Jak opticky zateplit byt

  • 2015-01-16
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak opticky zateplit byt

V zimním čase (a nečase nevyjímaje) je víc než kdy jindy vhodné zamyslet se nad tím, jestli náš obývací pokoj nepůsobí příliš chladně. Slyšeli jste již někdy o optickém zateplení? Vhodné bytové doplňky a příhodné zvolení barev do vašeho bytu mohou vnést příjemně hřejivou atmosféru, aniž byste museli otočit kohoutkem u radiátoru nebo navléknout další vrstvu oblečení.

V opticky zatepleném bytě se budete cítit nejen hezky v teple, ale zároveň ho i zútulníte, a mile útulný domov zajisté oceníte nejen v zimě. A jaké zbraně můžeme použít, abychom zebavou atmosféru z bytu vyhnali?

Barvy a... zase barvy

Vhodně zvolená barva pokoje je snad nejdůležitějším prvkem jakéhokoli interiéru. Právě proto, že je bílá nejčastější barvou našich bytů, je nezřídka i důvodem, proč na nás pokoje působí chladným dojem. Nelekejte se, nebudeme vám hned radit, abyste se vrhli do vymalování celého bytu, ačkoli i to je samozřejmě cesta. Pokud se po ní ovšem rozhodnete vydat, avšak bílé se vzdát nechcete, věřte, že nemusíte. I samotná bílá má více odstínů a vy se můžete se rozhodnout použít namísto té sněhové teplejší bílou, které vzniká přimícháním žluté či hnědé barvy.

Jestliže o malování nechcete ani slyšet, a přesto byste rádi zmírnili mrazivý dech běloskvoucích stěn, vsaďte na doplňky ve vhodných barvách. O efekt zabydlenosti a hřejivosti se postarají například syté barvy zelené, hnědé či oranžové.

Svou roli hrají i materiály doplňků

Mimo samotných barev doplňků hrají velkou roli i jejich materiály. Nejlépe poslouží ty přírodní, jako je ku příkladu dřevo, které má až kouzelnou schopnost interiér opticky zateplit. Také použitím většího množství struktur docílíte kýženého efektu. Vsaďte na přírodní látky, koberce s dlouhým chlupem nebo i plastické tapety.

Naopak se vyhněte lesklým materiálům v chladných barvách, které by vám mohly z domova vytvořit místo útulného hnízdečka pobočku pojišťovny.

S jakými doplňky si můžete pohrávat?

Možností je samozřejmě nesčetně. Kromě již zmíněných koberců a koberečků můžete použít samolepicí dekorace na zeď, originální prostírání z přírodních látek nebo využijte podlahové lišty. Vše se samozřejmě odvíjí od pokoje, který si takto vezmete do parády, a tak vám nečekaný výsledek může přinést i dobře zvolený dekor na povlečení.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
473
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter