Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak opticky zateplit byt

V zimním čase (a nečase nevyjímaje) je víc než kdy jindy vhodné zamyslet se nad tím, jestli náš obývací pokoj nepůsobí příliš chladně. Slyšeli jste již někdy o optickém zateplení? Vhodné bytové doplňky a příhodné zvolení barev do vašeho bytu mohou vnést příjemně hřejivou atmosféru, aniž byste museli otočit kohoutkem u radiátoru nebo navléknout další vrstvu oblečení.

V opticky zatepleném bytě se budete cítit nejen hezky v teple, ale zároveň ho i zútulníte, a mile útulný domov zajisté oceníte nejen v zimě. A jaké zbraně můžeme použít, abychom zebavou atmosféru z bytu vyhnali?

Barvy a... zase barvy

Vhodně zvolená barva pokoje je snad nejdůležitějším prvkem jakéhokoli interiéru. Právě proto, že je bílá nejčastější barvou našich bytů, je nezřídka i důvodem, proč na nás pokoje působí chladným dojem. Nelekejte se, nebudeme vám hned radit, abyste se vrhli do vymalování celého bytu, ačkoli i to je samozřejmě cesta. Pokud se po ní ovšem rozhodnete vydat, avšak bílé se vzdát nechcete, věřte, že nemusíte. I samotná bílá má více odstínů a vy se můžete se rozhodnout použít namísto té sněhové teplejší bílou, které vzniká přimícháním žluté či hnědé barvy.

Jestliže o malování nechcete ani slyšet, a přesto byste rádi zmírnili mrazivý dech běloskvoucích stěn, vsaďte na doplňky ve vhodných barvách. O efekt zabydlenosti a hřejivosti se postarají například syté barvy zelené, hnědé či oranžové.

Svou roli hrají i materiály doplňků

Mimo samotných barev doplňků hrají velkou roli i jejich materiály. Nejlépe poslouží ty přírodní, jako je ku příkladu dřevo, které má až kouzelnou schopnost interiér opticky zateplit. Také použitím většího množství struktur docílíte kýženého efektu. Vsaďte na přírodní látky, koberce s dlouhým chlupem nebo i plastické tapety.

Naopak se vyhněte lesklým materiálům v chladných barvách, které by vám mohly z domova vytvořit místo útulného hnízdečka pobočku pojišťovny.

S jakými doplňky si můžete pohrávat?

Možností je samozřejmě nesčetně. Kromě již zmíněných koberců a koberečků můžete použít samolepicí dekorace na zeď, originální prostírání z přírodních látek nebo využijte podlahové lišty. Vše se samozřejmě odvíjí od pokoje, který si takto vezmete do parády, a tak vám nečekaný výsledek může přinést i dobře zvolený dekor na povlečení.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen