Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak připravit hostinu pro velkou rodinu?

Chcete připravit překvapení formou velké oslavy ať už z důvodu narozenin či jiného jubilea? Záleží vám na občerstvení, prostírání a skvělé atmosféře? Máte velkou rodinu, a proto je pro vás každá rada dobrá? Inspirujte se tipy, díky kterým vaše oslava dopadne výtečně.

Velká rodina je dar, a proto i chvíle s ní jsou vzácné, výjimečné a krásné. Když se děti rozletí do všech koutů světa nebo nemůžete být se svou rodinou každý den, tak skvělou příležitostí je sejít se u jednoho stolu na oslavě nějakého jubilea, při nedělním obědě nebo prostě jen tak. A k tomu je dobré uspořádat pořádnou hostinu.

Styl takové akce ovlivňuje samozřejmě důvod setkání. Pokud jde o oslavu, tak vše přizpůsobte stylu oslavence, pokud jde o klasické rodinné setkání, tak vytvořte rodinnou atmosféru, aby se všichni cítili dobře.

K sešlosti skvěle poslouží v létě zahrada, ale pokud nemáte možnost, tak tradičně obývací pokoj, ve kterém se nachází moderní sedací soupravy a sektorové obývací stěny nebo jídelna, ve které prakticky poslouží variabilní jídelní sety.

Když už máte vyřešené prostory a sezení, tak přichází na řadu prostírání. Záleží na tom, v jakém duchu chcete rodinnou sešlost vést.

Můžete vytáhnout svůj nejhezčí ubrus, nejlepší je bílý nebo jednobarevný. Prostředek stolu vyzdobte květinovou výzdobou nebo ovocem, nebojte se čajových svíček.

Ke každému místu připravte podkladový talíř, na něj položte talíř na hlavní jídlo, pak talíř na předkrm, a nakonec talíř na polévku. Ten můžete vyzdobit hezky složeným papírovým ubrouskem. K talířům připravte příbory, takže vidlička vpravo, nůž vlevo, vpravo lžíce na polévku. Skvělá příležitost také k tomu, abyste vytáhli svoji slavnostní jídelní soupravu a svoje nejnovější skleničky na přípitek a nealko nápoje.

Nejdůležitějším bodem programu je samozřejmě jídelní menu. Můžete zvolit tradiční obědové menu od předkrmu přes polévku až po hlavní chod. Vzhledem k tomu, že znáte chuťové pohárky jednotlivých členů rodiny, tak si zajisté poradíte s výběrem. Můžete vsadit na tradici od tradičního vývaru jako polévka po řízky s přílohou jako hlavní chod nebo také svíčkovou či knedlo-vepřo-zelo.

Nejvíc se však osvědčí pestrá paleta výběru občerstvení v podobě chlebíčků, jednohubek, obložených talířů a sladkostí v podobě zákusků a koláčků. Nemůže chybět ani pití, takže víno, nealko, tvrdší alkohol a k nabídnutí káva nebo čaj.

S občerstvením se nemusíte trápit sami a můžete využít cateringové služby, díky kterým zvládnete všechno hravě a bez stresu a na stole nebude nic chybět.

Pokud chcete mít po sešlosti z krku úklid, tak nejlepším řešením je jednorázové nádobí, díky kterému vše prostě hodíte do koše a máte uklizeno. V opačném případě vás zachrání myčka nebo rodinní příslušníci, kteří vás v tom nenechají a přiloží ruku k dílu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen