Jak připravit interiér na advent

  • 2015-11-28
  • 0
  • Pavel Cahlík
Jak připravit interiér na advent

Advent je doslova za dveřmi. A sváteční čas si žádá odpovídající výzdobu. Jak si interiér vyzdobit a zútulnit? Ponořte se do sváteční nálady a vyzkoušejte nějaký z následujících tipů, které vám pomohou vytvořit tu pravou vánoční atmosféru.

 

Čím interiér či exteriér zkrásníte, je zcela na vás. Nemusíte investovat tisícové sumy za designové doplňky či dekorace. Sama příroda vám nabídne spoustu inspirace a materiálu pro výrobu vánočních ozdob. 

 

Skandinávský styl se nemusí hodit do všech domácností

Pojem skandinávský styl se vžil pro jednoduché, čisté interiéry, které čerpají svou sílu především z designových kousků nábytku a až přísné strohosti. I když se o něj mnoho Čechů snaží, většinou se jim nepodaří dosáhnout kýženého efektu. Proč? Protože nežijeme v časopisech a máme kolem sebe rádi spoustu věcí, které jsme nasbírali v průběhu našeho života a jen tak jednoduše se jich nevzdáme.

Nemusíte vyčistit svůj dům až na „beton“. Stačí si vhodně zakomponovat některé kousky z tohoto stylu, které se do českého adventu hodí. Například různé hvězdy, stříbrné nebo měděné svícny či proutěné věnce, které si s trochou umu snadno můžete dokonce vyrobit sami. Vyhnul bych se ale sobům, medvědům a podobným vzorům, které v našich končinách nemají co pohledávat. 

 

Základní adventní doplňky

Adventní věnec můžete koupit, ale stejně tak snadno si ho můžete vyrobit. Stačí, když se vyzbrojíte lepící pistolí, větvemi, obdélníkovým květináčem a svíčkami. Podobných návodů naleznete na internetu nespočet. Zapojte do práce i rodinu a Vánoce budou opět hlavně o soudržnosti.

V naší domácnosti je nepostradatelný i adventní kalendář. Prefabrikované kusy s nezdravou čokoládou u nás ale nenajdete. Stačí na ozdobný provázek navázat 24 různých kapes, ponožek a podobných prostor, do kterých můžete umístit drobnosti, které jste upekli nebo vyrobili. Věřte, že těchto 24 dní si váš partner užije. Pokud si nechcete ničit garderobu, tak sežeňte 24 běžných papírových obálek s barevnými vnitřky. Přilepte je na karton jejich plnou stranou a na klopy nadepište číslice 1 až 24. Do obálek můžete poté schovat drobnosti nebo milé vzkazy.

A pak tu jsou drobnosti, které vám doplní celek. Nasbírejte na svých procházkách šišky a větvičky. Dejte je nedbale na skleněnou mísu nebo je stejně ledabyle umístěte do skleněné vázy. Rázem budete mít onen kýžený skandinávský styl. Pokud k základně vázy umístíte české perníčky, vytvoříte tak příjemné zákoutí, které budou vaše návštěvy obdivovat (a vaše rodina pravděpodobně ujídat). 

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
475
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter