Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak připravit ten nejlepší vánoční punč?

Máte Vánoce spojené nejen s výzdobou, dárky a stromečkem, ale také s lahodným punčem? Chcete si jej doma vyrobit a zpříjemnit chvíle? Není nic jednoduššího.

Kdo by nemiloval Vánoce? Nejkrásnější svátky v roce, které mají svoje kouzlo a milují je nejen děti, ale také dospělí.

Právě k Vánocům se váže spousta nádherných tradic a k nim patří i tradiční vánoční punč. Můžete si jej dát na vánočních trzích, ale zajisté nemůže chybět ani doma. Jen tak se zabalit do deky, pustit si pohádku a k tomu popíjet punč. No nezní to skvěle?

Punč nejen zahřeje, ale také navodí tu pravou příjemnou vánoční atmosféru.

Kromě kupování hotového punče si jej můžete vyrobit doma i sami. Jeho vůně přidá na vánoční atmosféře ještě víc. Jakmile se provoní kuchyně nebo obývací pokoj a položíte jej připravený na jídelní stůl nebo konferenční stolek, tak se okamžitě sejde celá rodina.

Punč je původem z Indie a je nápojem z pěti přísad, které obvykle tvoří voda, alkohol, cukr, citron, čaj nebo koření. Co člověk nebo národ, tak to jiná chuť, a proto i punč prochází mnoha změnami a každý si jej připravuje po svém. Dá se přirovnat k našemu tradičnímu českému svařáku.

Punč si můžete vyrobit jak alkoholický, tak i nealkoholický. Ten tradiční pro dospělé se vyrábí obvykle z bílého nebo červeného vína, do kterého se přidají další přísady jako třeba rum, plátky citronu nebo pomeranče, skořice, hrozinky, oříšky, čaj nebo třeba koření badyán.

Na trhu je více druhů punče a můžete si dopřát třeba medový, finský, pomerančový nebo tradiční vánoční a mnohé další.

Ten tradiční vánoční si můžete připravit mnoha způsoby, ale ten nejjednodušší je asi ten, při kterém dohromady uvaříme 1 l červeného vína, 400ml černého čaje, plátky citronu, hřebíček a skořici. Do skleněné nebo jiné nádoby zatím připravíme nakrájené ovoce jako třeba jablka, ananas, pomeranče, mandarinky, které zalijeme 150ml rumu nebo griotky. Mezitím si dovaříme již zmíněný mok a nalijeme na obsah v připravené nádobě. Poté dochutíme medem nebo cukrem a při podávání vyzdobíme plátkem pomeranče nebo citronu.

Aby si s vámi mohly dát vánoční punč i děti, tak pro ně můžete připravit ten nealkoholický. Například způsobem, že uvaříte čaj, do kterého přidáte hřebíček. Po přivedení do varu a odstavení přidáte cukr, džus třeba jablečný, šťávu z citronu nebo pomeranče, ale již nevaříte. Rovněž můžete nápoj nalít do nádoby s nakrájeným ovocem a při podávání vyzdobit plátky pomeranče nebo jablka.

A takto celá rodina pohromadě si budete užívat ty nejkrásnější Vánoce.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen