Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak rychle, ale účinně uklidit a vánočně vyzdobit kuchyňskou linku

V čase vánočním je to právě kuchyňská linka, která funguje na plné obrátky a chvilku se nezastaví. Všechno to pečení cukroví, příprava salátu a jiné dobroty se samy neudělají, a tak by měla být milá kuchyň naším nejlepším pomocníkem. Proto není vůbec od věci se jí za tu všechnu námahu odvděčit dobrou údržbou, úklidem a v neposlední řadě i nějakou pěknou výzdobou.

Před troubou, za troubou špína nesmí stát

I když se na první pohled může zdát, že je kuchyňská linka čistá, jsou zákoutí, na která se díváme jen příležitostně, a právě tam si mastnota a prach vybírají svou daň. Vždyť kdy naposledy jste se podívali do nejhornějších poliček, do trouby, nebo dokonce za ni?

Na mastnotu účinně platí husté čisticí gely, které si často poradí i se zdánlivě nezdolatelnými skvrnami. A pokud zrovna nefandíte chemickým přípravkům, tak sáhněte po generacemi osvědčené kombinaci octové vody s trochou soli. Troubu otřete po pečení, až budou mít stěny bezpečnou teplotu; mastnota půjde dolů jako divá. Stejnou péči jako trouba si zaslouží i mikrovlnka, jen se musíte vyvarovat hrubých houbiček poškozujících povrch.

Pracovní plocha jako ze škatulky

Na pracovní plochu a obklady kolem ní platí kombinace utěrky z mikrovlákna a starý dobrý ocet. Díky mikrovláknovým utěrkám máte jistotu, že se obklady nepoškrábou, a ocet se postará o dezinfekci a odstranění mastnoty. Speciální péči si zasluhují i spáry, ve kterých se často drží plíseň. Tu lehce přelstíte přípravkem s chlorem.

Vánoční výzdoba do Vaší kuchyně

Jakmile máte svou kuchyň zase jako klícku, můžete se pustit do její vánoční výzdoby. Kuchyň by měla stále zůstat pracovním místem, takže je dobré vyhnout se všelijakým zbytečným cingrlátkům. Sváteční atmosféru můžete navodit ale i bez nich – pomocí drobných detailů. Zkuste se poohlédnout po nějaké vánoční fólii na lednici nebo si vyberte papírové ubrousky s vánočním motivem. Na linku postavte skleněnou dózu naplněnou cukrovím, ořechy či skleněnými ozdobami. Miska sušeného ovoce kuchyň krásně provoní a zajímavou dekorací můžou být i pomeranče ozdobené hřebíčkem.

Nejdůležitější ze všeho ale je, abyste se ve své kuchyni cítili dobře Vy a celá Vaše rodina. A to nejen o Vánocích.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen