Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak se bránit horkým letním teplotám v interiéru

Máte rádi léto a sluneční letní dny, ale příliš horké počasí vám v interiéru nedá vydržet? Chcete se na vysoké letní teploty připravit a zajistit si příjemné prostředí i ve dnech, kdy teploty hraničí s tropickými vedry? Pojďte se inspirovat, jak si udělat doma příjemný chládek.

Léto patří k nejoblíbenějšímu ročnímu období, protože se jedná o období krásného slunečního počasí, dlouhých prázdnin a čerpání dovolené. K těmto dnem patří i horké letní počasí, které je příjemné jen do té doby, než je vám příjemně i v interiéru. V přehřátých místnostech se totiž nedá bez ochlazení vydržet, a když chybí klimatizace, tak se horké léto může stát nepříjemným a nepomůže vám ani skrýt se do prostorné šatní skříně

Zajisté vás proto bude zajímat, jak přežít v interiéru léto i bez klimatizace.

Ne každý totiž možnost klimatizace má, a ne každý jí také pozitivně snáší. Proto nezbývá než vyzkoušet osvědčené rady, díky kterým si můžete ovzduší v interiéru zpříjemnit, i když venku řádí tropická vedra. 

Tajemství úspěchu spočívá ve správném větrání a vytvoření průvanu, respektive v usměrňování chladnějšího vzduchu. Je potřebné přivést vzduch z chladnějších místností do těch teplejších. Asi každý to první, co udělá je, že otevře okna dokořán a snaží se udělat průvan. To můžete udělat hlavně po ránu a v noci, kdy je venku ještě chladněji. Ale když už venku řádí tropická vedra, tak si tímto způsobem do interiéru vženete jen další horký a suchý vzduch. 

Nejlepším řešením je tedy zavřít všechna okna a nechat otevřený třeba světlík, větračku v té nejchladnější místnosti, ze které bude proudit chladnější vzduch do těch ostatních, ve kterých necháte otevřené pouze dveře. A vzhledem k tomu, že horký vzduch se drží hlavně u stropu, tak světlík či větračka jej vytáhnou z interiéru ven. Takže v žádném případě neotevírejte při vysokých venkovních teplotách okna dokořán.

Dalším krokem je kvalitní zastínění oken. Díky němu zabráníte přímému záření sluníčka do interiéru a zbytečnému ohřívání prostředí. To znamená rolety, žaluzie, markýzy, závěsy a klidně je nechat zatažené od rána do večera, aby to mělo efekt. 

Nezapomínejte se ochlazovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Můžete vsadit na chlazené nápoje, ale ty vás zchladí jen na chvíli. Nejlepším na horké letní dny je vlažný neslazený čaj, do kterého si můžete hodit jednu až dvě ledové kostky. Zvenčí se v interiéru můžete ochlazovat vodou, kterou máte připravenou v nádobě s rozprašovačem nebo si rovnou dát v koupelně studenou sprchu. Abyste si studenou kůži uchovali co nejdéle, tak se rychle po sprše oblékněte.

A teď už se můžete bez obav těšit z krásného léta.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen