Jak se s partnerem podělit o skříň?

  • 2015-09-14
  • 0
  • Pavel Cahlík
Jak se s partnerem podělit o skříň?

Pokud v bytě bojujete doslova o každý milimetr, v jistý moment dojde i na otázku šatní skříně. Myslíte si, že je to pouze ženské území, na které si pánové musí nechat zajít chuť? Jste na omylu!

Doba pokročila a i pánové chtějí pro své svršky vybojovat zasloužené místo. Jak tedy na to?
 
Naprostým základem je správné plánování šatní skříně. Pokud se jedná o vestavnou skříň, je celý proces poněkud snazší. Ale i samostatně stojící skříně v dnešní době umožňují pořídit si vnitřní vybavení, které je na míru šité mužské nebo ženské části domácnosti. 
 
 

Mužská třetina?

Obecné pravidlo říká, že třetina skříňového prostoru by měla sloužit muži a zbytek ženě. Samozřejmě se to může lišit domácnost od domácnosti. Pokud ale nyní vynecháme výjimky, tak by pánská část mohla vypadat asi takto:
 
Vespod skříně je úložné místo na kožené boty s napínáky. Nad tím by v ideálním případě mělo být speciální ramínko na kalhoty. Ve vrchní části skříně je standardně umístěná šatní tyč s ramínky pro košile. Zbytek šatstva poté najde své místo v poličkách, které nabízí prostor na další oblečení a prádlo.
 
Pokud máte dostatek prostoru, můžete zakomponovat “vychytávky” typu organizéru na kravaty i šuplíků pro opasky.  
 
 

Dámská část

Dámské dvě třetiny šatní skříně mohou být ve své podstatě podobné - až na pár drobností. Jedna část s šatní tyčí musí dát prostor i dlouhým šatům. Větší prostor by měl být věnován části pro spodní prádlo a další doplňky (šátky, šály, plédy atd.). Šátky lze zavěsit i na speciální k tomu určená ramínka. Stejně tak se musí při plánování skříně myslet na kabelky a vyšší počet párů dámské obuvi.
 
Zcela samostatnou kapitolu poté tvoří šperky a bižuterie. Myslíte si, že na ni není ve skříni prostor? Pokud opravdu bojujete s každým milimetrem a své šperky a jiné doplňky chcete mít adekvátně uložené, tak se prostor moderní šatní skříně doslova nabízí.  
 
Ale pozor dámy, neodpírejte pánům jejich část šatníku. I my pro vás chceme vypadat hezky. 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
679
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter