Jak se starat o pokojové rostliny

  • 2017-04-20
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak se starat o pokojové rostliny

Milujete pokojové rostliny? Chcete, aby byly k světu a doplňovaly váš interiér v plné parádě? V tom případě je důležité se o ně náležitě postarat.

Tak jako nábytek a další doplňky jsou součástí zařízení interiéru, tak i pokojové rostliny.

Zeleň i rozkvetlé varianty dokážou nádherně zpestřit dizajn interiéru a dodat do prostředí příjemnou atmosféru, ať už je postavíte na kuchyňský stůl nebo komodu. Nejde však pokojové rostliny pouze někam odložit a čekat, co se bude dít dál. Potřebují starostlivost, která z nich udělá opravdu obdivuhodnou dekoraci.

 

Zalévání

Samotné zalévání závisí od druhu rostliny, velikosti, původu a také ročního období. Méně se zalévá v zimním období, které je pro rostliny vegetačním klidem a více v létě, a hlavně v období růstu. Vyhněte se přílišnému zavlažování. Zvolte zlatý střed, který je v tomto případě půda ani ne suchá ani ne přemokřená, takže má být pouze vlhká. V jakém stavu půda je zjistíte jednoduše prstem. K zalití je nejlepší odstátá voda.

 

Světlo

Intenzita světla je pro každou rostlinu rovněž individuální. Obvykle platí, že není dobré přímé sluníčko a opět záleží také na ročním období. Jinak se rostliny chovají v létě a jinak v zimě. Ve vzdálenosti dále od okna položte spíše rostliny, které vyžadují stín. Pokud máte na parapetu rostlinky v horkém létě a svítí na ně sluníčko, pomozte jim zastíněním. Opět je nejlepší zlatý střed, tedy ani moc světla, ale ani tmavý kout.

 

Hnojení

Ne méně důležitou součástí péče je hnojení. Pokojové rostliny si zaslouží přísun živin v podobě hnojení hlavně po zimním spánku, tedy na jaře a také v létě. Obvykle jde o hnojivo, které se rozpustí ve vodě a použití je vhodné 1 za týden.

 

Náš TIP: Nejlepší cestou, jak mít pokojové rostliny krásné a zdravě o ně pečovat, je o každé rostlině si zjistit co nejvíce informací.

Častou dekorací jsou i řezané květiny ve vázách. Aby vám vydržely co nejdéle, nádobu s řezanými květy položte na méně slunné místo. Vadí jim také průvan. Chladnější místo je déle udrží čerstvé.

 

Jak chránit nábytek před skvrnami z květináčů

U pokojových rostlin ještě zůstaneme. Při zalévání i jiné činnosti často zůstane na nábytku hlína nebo pozůstatek vody a vznikají tím nepěkné skvrny. Často se na nábytku nachází také pyl z květin. Jak se všeho z nábytku efektivně zbavit?

Pylu se jednoduše zbavíte mírně vlhčeným ubrouskem a setřete. Zašlé skvrny způsobené vodou z květináčů a následná zaschnutá kolečka potřebují razantnější ošetření. Z babských rad se nechá využít například smíchání cigaretového popela s vazelínou a přípravek rozetřít na potřebné místo. Také je vhodným řešením smíchání kuchyňského oleje, třeba i olivového se solí, tuto směs naneseme opatrně na skvrnu, necháme působit a následně setřeme leštěnkou. 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
464
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter