Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak se zbavit mravenců a obtížného hmyzu

Trpí vás v bytě mravenci nebo obtížný hmyz? Snažíte se problém eliminovat, ale neúspěšně? Na každý problém existuje řešení, takže i na mravence a hmyz.

Trpí vás v bytě mravenci nebo obtížný hmyz? Snažíte se problém eliminovat, ale neúspěšně? Na každý problém existuje řešení, takže i na mravence a hmyz.

I když se všemocně snažíte svůj domov udržovat v čistotě a pořádku, může se stát, že i váš domov navštíví nezvaní hosté. A to nejen v podobě nenechavých lapků a nežádoucích příbuzných či kamarádů, ale také v podobě mravenců a dalšího obtížného hmyzu. A tito hosté dokážou s nervy pořádně zatočit!

Kromě mravenců, kteří velice rádi okupují hlavně kuchyně, můžou váš domov sužovat také moli, komáři a další nevítané druhy. Jejich přítomnost není nic neobvyklého, ale výskyt v domácnostech je mnohem v nižším počtu případů než třeba v minulosti. Stále by však rádi s námi sdíleli jeden dům nebo byt.

Pojďme tedy společnými sílami s nimi zatočit!

Asi nejjednodušším způsobem, jak zabránit vniknutí létajícího hmyzu od komárů až po otravné mouchy do interiéru jsou ochranné sítě na okna a dveře. Můžete mít vše otevřené dokořán, ale dovnitř se nedostane právě ani moucha. Stejným způsobem můžete zajistit i ventilační otvory.

Pokud již v bytě nějakého toho komára máte, osvědčují se různé druhy odpařovačů. Obsahují látky zvané insekticidy, které mají pro tento hmyz smrtelné účinky, nikoliv však pro člověka. Zabrání také jejich vniknutí dovnitř odpudivým účinkem. K dostání jsou na různých obchodních místech, nejčastěji v drogérii.

Dále jsou k dostání různé přípravky s rozprašovačem nebo jako spray, kterými můžete obtěžující hmyz jednoduše postříkat nebo si pořídit přímo lapače hmyzu.

Útokem berou domácnosti také mravenci, kteří dokážou hlavu pořádně zamotat. Avšak zachovejte klid a k boji proti nim využijte aromatické látky, které běžně najdete doma, např. skořici, majoránku nebo hřebíček. Stačí je volně položit ke zdroji, odkud nejčastěji vycházejí. Také se osvědčí na oknech pěstovat třeba mátu a pod okny cibuli nebo česnek, typická vůně je odradí budovat si cestu do vašeho domu. Účinné jsou také běžné čisticí prostředky nebo jarová voda, které nastříkáte přímo do otvorů. Svoje s nimi dokáže udělat i obyčejný prášek do pečiva.

Radikálnějším řešením proti mravencům a dalšímu hmyzu je odborná dezinsekce, která může problém vyřešit trvale.

Při používání různých přípravků proti hmyzu dávejte pozor na váš nábytek jako jídelní sety, sedací soupravy, kuchyňské linky, jídelní židle, konferenční stolky, komody, šatní skříně nebo taburety. Pokud se nějaký přípravek na kusy nábytku dostane, použijte k očištění a ošetření třeba jen čistou vodu případně smíchanou s přípravkem na nádobí, osvědčí se také citron, ocet nebo jemný olivový olej.

Ani na dovolené se problémů s hmyzem nevyhnete. Nezapomeňte si sebou vzít přípravky jako například elektrické odpuzovače, sítě na okna se suchým zipem, které snadno upevníte i odstraníte, různé druhy repelentů, které si můžete vyrobit i doma například hřebíčkový nebo rozmarýnový, odpuzuje je také aroma tabáku. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen