Jak se zbavit mravenců a obtížného hmyzu

  • 2017-07-25
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak se zbavit mravenců a obtížného hmyzu

Trpí vás v bytě mravenci nebo obtížný hmyz? Snažíte se problém eliminovat, ale neúspěšně? Na každý problém existuje řešení, takže i na mravence a hmyz.

Trpí vás v bytě mravenci nebo obtížný hmyz? Snažíte se problém eliminovat, ale neúspěšně? Na každý problém existuje řešení, takže i na mravence a hmyz.

I když se všemocně snažíte svůj domov udržovat v čistotě a pořádku, může se stát, že i váš domov navštíví nezvaní hosté. A to nejen v podobě nenechavých lapků a nežádoucích příbuzných či kamarádů, ale také v podobě mravenců a dalšího obtížného hmyzu. A tito hosté dokážou s nervy pořádně zatočit!

Kromě mravenců, kteří velice rádi okupují hlavně kuchyně, můžou váš domov sužovat také moli, komáři a další nevítané druhy. Jejich přítomnost není nic neobvyklého, ale výskyt v domácnostech je mnohem v nižším počtu případů než třeba v minulosti. Stále by však rádi s námi sdíleli jeden dům nebo byt.

Pojďme tedy společnými sílami s nimi zatočit!

Asi nejjednodušším způsobem, jak zabránit vniknutí létajícího hmyzu od komárů až po otravné mouchy do interiéru jsou ochranné sítě na okna a dveře. Můžete mít vše otevřené dokořán, ale dovnitř se nedostane právě ani moucha. Stejným způsobem můžete zajistit i ventilační otvory.

Pokud již v bytě nějakého toho komára máte, osvědčují se různé druhy odpařovačů. Obsahují látky zvané insekticidy, které mají pro tento hmyz smrtelné účinky, nikoliv však pro člověka. Zabrání také jejich vniknutí dovnitř odpudivým účinkem. K dostání jsou na různých obchodních místech, nejčastěji v drogérii.

Dále jsou k dostání různé přípravky s rozprašovačem nebo jako spray, kterými můžete obtěžující hmyz jednoduše postříkat nebo si pořídit přímo lapače hmyzu.

Útokem berou domácnosti také mravenci, kteří dokážou hlavu pořádně zamotat. Avšak zachovejte klid a k boji proti nim využijte aromatické látky, které běžně najdete doma, např. skořici, majoránku nebo hřebíček. Stačí je volně položit ke zdroji, odkud nejčastěji vycházejí. Také se osvědčí na oknech pěstovat třeba mátu a pod okny cibuli nebo česnek, typická vůně je odradí budovat si cestu do vašeho domu. Účinné jsou také běžné čisticí prostředky nebo jarová voda, které nastříkáte přímo do otvorů. Svoje s nimi dokáže udělat i obyčejný prášek do pečiva.

Radikálnějším řešením proti mravencům a dalšímu hmyzu je odborná dezinsekce, která může problém vyřešit trvale.

Při používání různých přípravků proti hmyzu dávejte pozor na váš nábytek jako jídelní sety, sedací soupravy, kuchyňské linky, jídelní židle, konferenční stolky, komody, šatní skříně nebo taburety. Pokud se nějaký přípravek na kusy nábytku dostane, použijte k očištění a ošetření třeba jen čistou vodu případně smíchanou s přípravkem na nádobí, osvědčí se také citron, ocet nebo jemný olivový olej.

Ani na dovolené se problémů s hmyzem nevyhnete. Nezapomeňte si sebou vzít přípravky jako například elektrické odpuzovače, sítě na okna se suchým zipem, které snadno upevníte i odstraníte, různé druhy repelentů, které si můžete vyrobit i doma například hřebíčkový nebo rozmarýnový, odpuzuje je také aroma tabáku. 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
476
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter